اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17090 مورخ:[1394-01-18 13:37:01]
 افزایش تعرفه واردات کامپیوتر و نوت بوک

افزایش تعرفه واردات کامپیوتر و نوت بوک

مصوبه هیات دولت برای افزایش تعرفه واردات کامپیوترهای شخصی و نوت بوک که باهدف حایت از تولیدات داخلی تصویب شد به گمرک ابلاغ شد.

به گزارش مازند اصناف  و به نقل از تراز، هیات وزیران در اسفندماه سال ۹۳ تعرفه واردات اقلام کامپیوتری را با هدف حمایت از تولید داخل در این بخش، به ۱۵ درصد افزایش داد.


هم اکنون این مصوبه براساس آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت معدن و تجارت به گمرک کشور ابلاغ شده است.براساس تعرفه جدید مصوب هیات وزیران، مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ماشین های خودکار داده پردازی شخصی –pc - و نوت بوک با هدف حمایت از تولید داخل از ۱۰ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافت.همچنین مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالای برد مونتاز شده شامل صفحه کلید و موس از ۲۲ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته است.


گمرکات کشور ملزم خواهند شد از اول فروردین ۹۴ این تعرفه ها را برای کالاهای وارداتی اعمال کنند. این درحالی است که هم اکنون در کشور هیچ خط تولید و مونتاژی در زمینه لپ تاپ و نوت بوک وجود ندارد و فعالان این بازار معتقدند که با افزایش تعرفه های گمرکی این کالاها، پیش بینی می شود که قیمت این کالای وارداتی در کشور تا ۳۰ درصد گران شود و این موضوع زمینه بروز قاچاق در این بازار را فراهم می کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا