اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 17010 مورخ:[1394-01-14 07:10:01]
چیزهایی که در آینده کم یاب می شوند+تصاویر

چیزهایی که در آینده کم یاب می شوند+تصاویر

خانواده هایی که درآمدی در حد متوسط یا بالاتر دارند می توانند به راحتی به بسیاری از علایق خود دسترسی داشته باشند، با این حال چیزهای بسیاری وجود دارد که تنها افراد ثروتمند توان استفاده از آن ها را دارند.

به گزارش  مازند اصناف و به نقل از بازار خبر، در گذشته مواد بسیاری وجود داشته است که به صورت معمول موجود بوده است و افراد بسیاری از آن استفاده می کرده اند. با این حال با گذشت زمان و افزایش جمعیت قیمت این مواد نیز با افزایش رو به رو شده و هر فردی نمی تواند از آن ها استفاده کند. موضوعی که در آینده نیز برای بسیاری از دیگر چیزهای موجود در جهان رخ خواهد داد.


 
 
عسل

یکی از مشهورترین مواد طبیعی خوراکی جهان که تولید آن با زحمت بسیاری صورت می گیرد. این ماده با ارزش با دشواری بسیاری توسط زنبورها تولید می شود و با گسترش نیاز به آن مقادیر موجود نیز کمتر می شود. زنبورها دیگر به صورت طبیعی به تولید عسل نمی پردازند و همین موضوع باعث شده است تا تنها روش تولید عسل با استفاده از زنبورداری های بزرگ باشد. زنبورداری ها با مشکلات بسیاری روبه رو هستند از جمله مرگ و یا ترک ناگهانی زنبورهای یک مزرعه این موضوع می تواند در آینده باعث کمبود این ماده با ارزش شود.
 

 
 
هلیوم

اگر تاکنون بادکنک هایی را خریداری کرده باشیدکه در صورت رها شدن به بالا پرواز می کنند شما هم از هلیوم استفاده کرده اید. این ماده به شدت فرار است و در جو زمین باقی نمی مانند، به همین خاطر تنها ذخایر زیر زمینی آن موجود است و این ذخایر نیز ممکن است از بین بروند. هلیوم در صنایع کاربرد بسیاری دارد و به همین خاطر ممکن است در آینده نزدیک با کمبود این گاز با ارزش رو به رو شویم.
 

 
 
شکلات

شکلات یکی از معروف ترین شیرینی های جهانی است و این روزها در همه جای زمین یافت می شود. با این حال تولید گیاه کاکائو با دشواری های بسیاری همراه است و امکان کاشت آن در بسیاری از نقاط زمین امکان پذیر نیست. کشاورزان این ماده در آفریقا در حال حاضر درآمد بسیار کمی دارند و با پیشرفت صنایع در کشورهای آن ها احتمالآ قیمت کاکائو نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 

 
 
نفت خام سبک

نفت در قرن اخیر به یکی از ضروریات زندگی ما تبدیل شده است و پیشرفت انسان را به کلی متحول کرده است. با این حال در جهان نفت به شکل های متفاوتی وجود دارد که بهترین آن نفت خام سبک است. این ماده به راحتی قابل استخراج است و پس از استخراج نیز می تواند به سادگی پالایش شود. با این حال به علت استفاده بسیار زیاد نفت سبک رو به اتمام است و در آینده نه چندان دور قیمت مواد نفتی افزایش بسیاری خواهد داشت.
 

 
 
Technetium-99m

ماده با ارزشی که در اسکن های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما تاکنون در مقابل وسایل تصویربرداری پزشکی قرار گرفته اید احتمالآ به صورت غیر مستقیم از این عنصر استفاده کرده اید. Technetium-99m عمر بسیار کوتاهی دارد و به همین دلیل ذخایر آن باید به صورت کنترل شده تولید شود.
 

 
 
ماهی ساردین

ماهی های کوچکی که جمعیتشان به شدت به دمای آب بستگی دارد. در دهه 90 به علت تغییرات ناگهانی دمای آب اقیانوس آرام جمعیت ساردین های این اقیانوس کاهش یافت و ماهیگران با صید بیش از حد نیز به کمتر شدن جمعیت آن ها کمک کردند. در صورتی که این روند ادامه یابد ماهی ساردین به زودی تبدیل به یک خوراکی لوکس می شود.
 

 
 
آب شیرین

با وجود پیشرفت های بسیار جهان هنوز هم میلیون ها انسان به آب شیرین دسترسی ندارند و برای به دست آوردن مقدار کمی آب باید تلاش بسیاری انجام دهند.

شاید بسیاری از ما هر روز به راحتی با باز کردن یک شیر می توانیم از آب تمیز و قابل خوردن بهره مند شویم اما با توجه به افزایش خشکسالی در سال های اخیر احتمالا آب هم به ماده گران تبدیل خواهد شد.
 

 


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا