اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16994 مورخ:[1394-01-10 13:39:01]
 قیمت‎های غیرقابل تصور در شهرهای ساحلی مازندران/شهر یا سرگردنه؟!
نظارت فقط در حد شعار

قیمت‎های غیرقابل تصور در شهرهای ساحلی مازندران/شهر یا سرگردنه؟!

یکی از مسافران گفت: آیا واقعاً کنترل و نظارت بر این محل‌های کسب آنقدر دشوار است که نمی‌توانند جلوی این افزایش قیمت را بگیرند؟

به گزارش مازند اصناف حوالی عید و با آغاز سفرهای نوروزی، بازار گرانی اقلام و کالاهای مورد نیاز، رو به صعود گذاشت و در این بین بیکارترین افراد برای جلوگیری از این نرخ صعودی، برخی از مسئولان بودند؛ مسئولانی که بارها بر کنترل قیمت تأکید داشتند و آن را از وظایف مهم خود در این ایام دانستند.

به بازار شهرستان فریدونکنار وارد می‌شویم، نرخ برخی قیمت‌ها باورکردنی نیست، پرتقال به ۸ هزار تومان برای هر کیلوگرم رسیده، سیب نیز در همان حوالی دور می‌زند، مرغ هم همچنان رکورد می‌زند و نکته جالب‌تر آنجاست که برای یک عدد آب معدنی باید مبلغ ۱۵۰۰ تومان بپردازید، در حالی که در آن سوی خیابان همان آب‌معدنی ۷۰۰ تومان است.

در نزدیک پارک لاله که اوضاع بسیار نابسامان‌تر است، قیمت مواد غذایی و به‌ویژه میوه و خواروبار حداقل دو برابر شده و در این بین تنها یک سوال بی‌پاسخ مانده و آن هم این است که چه کسی یا کسانی باید با این معضل افزایش قیمت برخورد کنند و آیا هیچ‌گونه نظارتی بر بازار و فروشندگان می‌شود؟

محمد روستا، مسافری که از شیراز به فریدونکنار آمده، وضعیت قیمت کالاهای موردنیازشان را بسیار گران توصیف می‌کند و می‌گوید: در این شرایط سخت اقتصادی اگر بخواهید با این قیمت‌ها به سفر بروید، فقط متضرر می‌شوید.

وی افزود: ما در این سفر با همان وسایلی که از خانه آوردیم روزها را سپری می‌کنیم و قطعاً پس از اتمام آنها به شهرمان باز می‌گردیم.

مسافر مشهدی نیز در مورد گران شدن قیمت‌ها گفت: در تمامی کشور مسئولان فقط از کنترل و نظارت سخن می‌گویند و هیچ اقدام عملی انجام نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: آیا واقعاً کنترل و نظارت بر این محل‌های کسب آنقدر دشوار است که نمی‌توانند جلوی این افزایش قیمت را بگیرند؟

این‌ها تنها نمونه‌ای از چندین خواسته مسافرانی است که به فریدونکنار سفر کرده‌اند، آنچه که به‌نظر می‌رسد ورود مسافر به شهرستان فریدونکنار یک فرصت محسوب می‌شود که باید برای افزایش اشتیاق آنها برای حضور و تداوم ماندن در این شهرستان تلاش شود، در غیر این‌صورت با این حرکات غیرمنصفانه و نظارت ضعیف مسئولان، با تهدیدی به نام فرار مسافر از فریدونکنار روبه‌رو می‌شویم که ناخوشانید به نظر‌می‌رسد و عواقب جبران‌ناپذیری دارد.

 

منبع: بلاغ

» برچسب ها : , قیمت‌های , غیرقابل تصور , شهرهای , ساحلی , مازندران , قیمت‌های , غیرقابل تصور , شهرهای , ساحلی , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا