اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1697 مورخ:[1391-09-13 17:55:01]
تاکید مجدد ایران بر فلسطین «از بحر تا نهر» /دانشگاه‌ها ‌کانون‌‌ مهم تولید قدرتند
وزیر دفاع در جمع دانشجویان دانشگاه مازندران:

تاکید مجدد ایران بر فلسطین «از بحر تا نهر» /دانشگاه‌ها ‌کانون‌‌ مهم تولید قدرتند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ‌ایران ‌ندای فلسطین از بحر تا نهر را سر می‌دهد که تاکید بر تمامیت ارزی کل کشور فلسطین دارد و این ندا در طول چند سال کاری کرد که مردمی که در کشور فلسطین در آن زمان حتی جرات به زبان آوردن این ندا را نداشتند امروز بر تمامیت ارزی خود تاکید دارند.

به گزارش نجبا و به نقل ازخبرگزاری فارس از بابلسر، سردار سرتیپ احمد وحیدی عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دانشجویان غواصی در دریای علم، آگاهی و به دست آوردن مرواریدهای ارزشمند برای کشور است، گفت: دانشجویان همواره در جریان انقلاب اسلامی و همچنین در جریان تسخیر لانه جاسوسی که به انقلاب دوم معروف شد و همچنین در تشکیل نهادهایی همچون سپاه و جهاد سازندگی نقشی مهم را از ابتدای انقلاب تاکنون ایفا کرده‌اند.

وی افزود: پس از روی کار آمدن دولت استکباری پهلوی اول که با حمایت‌های مستقیم دولت‌های غربی در ایران ایجاد شد این دولت تصمیم گرفت دانشگاه‌ها را به محلی برای رشد و گسترش روشن فکری وابسته و ایجاد سکولاریزم تبدیل کند ولی با روی کارآمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی این نهاد به ایفای نقش اصلی خود در جامعه پرداخت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به کلامی از امام علی(ع) که فرمودند "خدا رحمت کند کسی را که می‌داند از کجا آمده کجا هست و به کجا می‌رود"، اظهار داشت: این پیام ایشان هم به این دنیا و هم به آخرت مربوط می‌شود و بر لزوم داشتن بصیرت در همه دوران تاکید دارد.

وحیدی در ادامه با اشاره به لزوم بازخوانی گذشته و عبرت گرفتن از آن گفت: زمانی بود که در سطح جهان به ایران "اخ‌الیهود" می‌گفتند که ناشی از وابستگی شدید رژیم حاکم آن دوران به کشورهای غربی بود ولی در امروز ایران اسلامی ندای فلسطین از بحر تا نهر را سر می‌دهد که تاکید بر تمامیت ارزی کل کشور فلسطین دارد و این ندا در طول چند سال کاری کرد که مردمی که در کشور فلسطین در آن زمان حتی جرات به زبان آوردن این ندا را نداشتند امروز بر تمامیت ارزی خود تاکید دارند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه‌های ما فقط یک کانون پژوهشی یا علمی صرف نیستند بلکه کانون انقلاب و تحول هستند و این چیزی است که در کمتر جایی از جهان مشاهده شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه در جامعه ما بسیاری از خلاءها همچون تعمیق سیاسی و حرکت‌های انقلابی توسط دانشگاه‌ها پوشش داده شده‌اند، گفت: تسخیر لانه جاسوسی بزرگ‌ترین حرکت فرهنگی و انقلابی بود که از درون دانشگاه به وجود آمد و مورد تاکید رهبری قرار گرفت و این نشانه‌ای از چند بعدی بودن دانشگاه‌های ما دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم همواره مطالبی همچون چشم‌اندازهای اقتصادی و علمی و همچنین جنبش‌های نرم‌افزاری و حرکت‌های سیاسی و ایجاد نشاط سیاسی در دانشگاه و حتی در جامعه را از دانشگاهیان خواستند که این نشانه اعتماد ایشان به جامعه دانشجویی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان با اشاره به اینکه ما امروز در جامعه بحث اقتدار و قدرت را مطرح می‌کنیم که شامل بحث‌های اقتدار سخت، نیمه سخت و نرم است، گفت: قدرت نرم ناشی از قدرت نرم‌افزاری و گفتمان‌سازی است که این در جامعه برعهده دانشگاه‌ها و قشر دانشجو است بنابر این دانشگاه یکی از کانون‌های مهم تولید قدرت نرم است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا