اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1683 مورخ:[1391-09-12 15:45:01]
اختلاف کاخ سفيد و سناي آمريکا بر سر تحريم ايران بالا گرفت
در پی دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران /

اختلاف کاخ سفيد و سناي آمريکا بر سر تحريم ايران بالا گرفت

مجلس سنای آمریکا در حالی دور جدید تحریم های خود را علیه ایران به تصویب رساند که کاخ سفید این اقدام را مانعی بر سر پیشرفت مذاکرات دیپلماتیک با ایران می داند.

به گزارش نجبا  از بلاغ به نقل از فورین پالیسی، در حالی که سنای آمریکا با 94 رای موافق بسته تحریمی جدیدی را علیه ایران به تصویب رساند که بخش انرژی، بنادر، کشتیرانی و کشتی سازی ایران را هدف قرار داده و گفته می شود که پیامد هایی نیز برای معامله پایاپای طلا در برابر گاز ایران و ترکیه به همراه خواهد داشت، کاخ سفید عصر پنجشنبه در تماس با شماری از دفاتر سنا اعلام کرده بود که با تصویب این تحریم ها مخالف است.
 

تامی ویتور، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد از نظر دولت آمریکا، تحریم ها ضروری نیستند و در برحه زمانی کنونی کارایی ندارند. ویتور در این سخنان تاکید کرد با توجه به تلاش هایی که آمریکا و متحدانش در اعمال موثر تحریم های کنونی انجام می دهند، تحریم های مضاعف می تواند روند جاری را منحرف کند. وی یادآور شد: ما همچنین در مورد برخی از فرمول بندی هایی که اکنون در متن بسته تحریم ها قرار دارد نگران هستیم و می خواهیم با اعضای کنگره مشورت کنیم تا اقدامات مورد نظر سنا روند جاری را منحرف نکند.
 

ویتور افزود: یکی از نگرانی های عمده کاخ سفید این است که کنگره مشوق معافیت از تحریم ها را به میزان کافی برای دولت در نظر نگرفته است. این در حالی است که دولت می توانست از طریق معافیت از تحریم ها متحدان خود را برای همسویی با این روند ترغیب کرده و در مقابل برخی همکاری ها آنها را از تحریم های اعمالی علیه ایران معاف کند.
 

بسیاری از کشور های اروپایی و کشور هایی ماننده کره جنوبی و ژاپن اکنون از تحریم ها معاف شده اند. کاخ سفید همچنین می گوید تحریم های ثانویه علیه اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی تنها در شرایطی اعمال می شود که آنها به حضور در برنامه های هسته ای و موشکی این کشور متهم باشند. اما متن تحریم های مصوب سنا می گوید حتی در صورتی که اشخاص حقیقی و حقوقی به طور مستقیم در برنامه های هسته ای و موشکی ایران حضور نداشته باشند نیز امکان تحریم آنها وجود دارد./موج


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا