اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1660 مورخ:[1391-09-08 19:56:01]
پیشنهاد ۱+۵ برای برگزاری دور بعدی مذاکرات با ایران در نیمه دسامبر
منابع دیپلماتیک اعلام کردند

پیشنهاد ۱+۵ برای برگزاری دور بعدی مذاکرات با ایران در نیمه دسامبر

منایع دیپلماتیک غربی از پیشنهاد 1+5 به ایران برای برگزاری نشست دیگری تا نیمه‌های دسامبر [قبل از پایان آذر] در استانبول خبر دادند.

به گزارش نجبا از فارس و به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع دیپلماتیکی اعلام کردند کشورهای 1+5 در حال فراهم کردن پیشنهاد برگزاری نشست دیگری با تهران در نیمه نخست دسامبر [قبل از پایان آذر] در استانبول هستند.

یکی از دیپلمات‌های ارشد گفت پس از نشست روز چهارشنبه نمایندگان کشورهای 1+5 در بروکسل برای بررسی آخرین تحولات، آمریکا خواستار اقدام سریعی شده است.

 

وی گفت: ما قصد داریم تا در دو هفته نخست دسامبر با ایران بر سر یک میز بشینیم و در صورتی که ایرانی‌ها بپذیرند، این نشست در استانبول برگزار خواهد شد.

 

نماینده دیگری از یکی از کشورهای شش گانه طرف گفت‌وگو با ایران نیز این موضوع را تایید کرد.

پس از نشست بروکسل که اولین نشست پس از انتخاب مجدد باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا بود، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کسی که نماینده 1+5 در گفت‌وگوها با ایران به شمار می‌آید، گفت این گروه خواستار گفت‌وگو با ایران در سریعترین وقت ممکن است.

از سوی دیگر، «ویکتوریا نولاند» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت واشنگتن در انتظار نتایج ارتباط آتی اشتون با «سعید جلیلی» مذاکره کننده ایرانی است.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا