اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16485 مورخ:[1393-11-20 08:57:01]
 اعتراف سامسونگ به استراق سمع با تلویزیون‌های هوشمند

اعتراف سامسونگ به استراق سمع با تلویزیون‌های هوشمند

سامسونگ اعلام کرده که سیستم تشخیص صدای تلویزیون‌های هوشمندش علاوه بر دریافت فرامین کاربران قادر به ضبط مکالمات خصوصی آنها در منزل و ارسال آنها برای اشخاص و شرکت‌های ثالث است.

گزارش مازند اصناف: از تراز به نقل از سی نت، این اولین بار است که یک شرکت سازنده تلویزیون‌های هوشمند با چنین شفافیت و صراحتی به نقض حریم شخصی کاربران و استراق سمع از آنها اعتراف می‌کند.اطلاعاتی که سامسونگ در ارتباط با سیاست حریم شخصی این تلویزیون‌ها منتشر کرده حاکی است که تولیدات جدید آن از هوشمندی بی‌همتایی برخوردارند که عملا تلویزیون های مذکور را به یک جاسوس مبدل می کند.


سیستم تشخیص صدای این تلویزیون کاربران و ساکنان منازل را از فشردن دکمه‌های کنترل از راه دور بی نیاز می‌کند، اما دستورات صوتی افراد خطاب به تلویزیون و متن مرتبط را ثبت و ذخیره سازی کرده و در اختیار دیگران قرار می‌دهد. سامسونگ مدعی است این کار با هدف ارتقای قابلیت مذکور و ارزیابی کیفیت سیستم تشخیص صوتی صورت می‌گیرد.این شرکت صراحتا هشدار داده که «لطفا آگاه باشید که اگر صحبت های شما حاوی اطلاعات شخصی یا دیگر اطلاعات حساس باشد، این اطلاعات در میان داده‌های ضبط شده و منتقل شده به افراد ثالث از طریق این سیستم قرار خواهد داشت.»در حالی که انتشار این خبر موجب نگرانی های جدی شده، سخنگوی سامسونگ در واکنش از تعهد این شرکت به حفاظت از حریم شخصی کاربران، توجه به استانداردهای امنیتی و رمزگذاری اطلاعات و جلوگیری از جمع آوری بدون مجوز داده ها سخن گفته است.به منظور جلوگیری از وقوع مشکل می توان قابلیت دریافت فرامین صوتی را بر روی این تلویزیون ها غیرفعال کرد. در صورتی که علامت میکروفون از روی تلویزیون خذف شود در این مورد نگرانی وجود نخواهد داشت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا