اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16402 مورخ:[1393-11-12 09:50:01]
گران‌ترین وسایل نقلیه نظامی در دنیا+قیمت و تصاویر

گران‌ترین وسایل نقلیه نظامی در دنیا+قیمت و تصاویر

در بین وسایل نقلیه نظامی کشتی‌های جنگی، ناوهای هواپیمابر و زیر دریایی ها بیشترین هزینه نظامی را بر دوش کشورها می‌گذارند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر، بسیاری از کشورهای پیشرفته صنعتی بخش قابل‌توجهی از بودجه خود را صرف هزینه‌های نظامی می‌کنند. در این میان هزینه‌های ساخت تجهیزات و وسایل نقلیه نظامی از بقیه موارد بیشتر است. در بین وسایل نقلیه نظامی کشتی‌های جنگی، ناوهای هواپیمابر و زیر دریایی ها بیشترین هزینه نظامی را بر دوش کشورها می‌گزارند.

 

در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی گران‌ترین وسایل نقلیه نظامی در دنیا به همراه هزینه تمام شده و قیمت در کنار مشخصات آن ها بپردازیم.


INS Vikramaditya
قیمت: 2.35 میلیارد دلار

INS Vikramaditya یک ناو هواپیمابر کلاس کیوو است که توسط ارتش هند از صنایع نظامی روسیه خریداری شده است.
این کشتی جنگی وزنی در حدود 44500 تن داشته و ابعاد آن 284 متر در 60 متر است. INS Vikramaditya دارای 8 موتور دیزل به همراه 6 موتور توربو دیزل جایگزین است. این ناو هواپیما بر گنجایش 1600 تا 2000 خدمه را داشته و بیش از 30 هواپیما و هلیکوپتر می‌توانند بر روی عرشه آن قرار بگیرند.

 


بمب افکن رادارگریز B-2
قیمت: 2.4 میلیارد دلار

B-2 یک بمب افکن پیشرفته رادار گریز است که توانایی اجرایی عملیات‌های بسیار طولانی را دارد. بدنه B-2 به‌نوعی طراحی شده که علاوه بر جذب سیگنال‌های راداری، در مقابل حملات اتمی نیز مقاومت از خود نشان می‌دهد. B-2 می‌تواند در حدود 50 هزار پوند سلاح را با خود حمل کندو به تنهایی محل قرارگیری 16 بمب اتمی را در خود دارد. با وجود قابلیت‌های پیشرفته و تکنولوژی بالا طراحی کلی هولپیمای B-2 از پرندگان در طبیعت الهام گرفته‌شده است.

 


زیردریایی Virginia Class
قیمت: 2.5 میلیارد دلار

Virginia Class یک زیردریایی جدید با فناوری روز است که برای مصارف مختلف از جمله عملیات در آب‌های کم عمق و عمیق است. یک راکتور اتمی نیروی لازم برای به حرکت درآوردن Virginia Class را تأمین می‌کند. Virginia Class دارای 12 مخزن شلیک موشک است که می‌تواند در یک لحظه 16 هدف مختلف را نشانه گیری کند. راکتور اتمی استفاده شده برای Virginia Class در کنار موتورهای توربینی و جت پمپ در حدود 29 مگاوات نیرو تولید می‌کند.

 


ناو هواپیمابر Charles de Gaulle

قیمت: 4 میلیارد دلار

ارتش فرانسه بیش از چند دهه است که بر روی ساخت این ناو هواپیمابر کار می‌کند. پروسه ساخت Charles de Gaulle از سال 1986 آغاز شد و تازه اخیراً پروژه آن با هزینه ای بسیار بالا نهایی شده است. این اولین ناو هواپیما بر ارتش فرانسه است که با راکتور اتمی کار می‌کند. Charles de Gaulle گنجایش 1900 پرسنل را داشته و در حدود 40 هواپیما و هلیکوپتر می‌توانند بر روی عرشه آن قرار گیرند. ارتش فرانسه ماه گذشته اعلام کرد که قصد آرد Charles de Gaulle را به آب‌های خلیج فارس برای مقابله با نیروهای داعش بفرستد.

 


زیردریایی HMS Astute
قیمت: 5.5 میلیارد دلار

HMS Astute یک زیردریایی از کلاس Nimitz است که اخیراً به دلیل خطای عملکرد خدمه در حین پیاده کردن نیروها در بندر اسکاتلند دچار سانحه شده و چندین قایق یدکی برای کمک به محل حادثه اعزام شده‌اند. HMS Astute دارای یک سیستم موشکی بسیار پیشرفته و به روز است که می‌تواند کشتی‌های دیگر را از فاصله 50 کیلومتری هدف بگیرد.

 


جنگنده DDG 1000
قیمت: 7 میلیارد دلار

کشتی جنگنده DDG 1000 از کلاس Zumwalt یکی از جدیدترین کشتی‌های جنگی نیروی دریایی آمریکا است که قرار بود هزینه ساخت آن تنها 3.5 میلیارد دلار باشد. اما استفاده از تجهیزات جدید و تکنولوژی به روز باعث شد تا هزینه نهایی آن 7 میلیارد دلار شود. طراحی این کشتی به گونه ای است که در رادارها به صورت یک قایق کوچک ماهیگیری نمایش داده می‌شود. DDG 1000 قرار است به یک صلاح ریلی جدید مجهز شود. که در حال حاضر در مراحل تست به سر می‌برد.

 


HMS Queen Elizabeth
قیمت: 9.3 میلیارد دلار

HMS Queen Elizabeth بزرگ‌ترین کشتی نظامی و جنگی انگلیس بوده که ابعاد آن 280 در 70 متر است. این کشتی جنگی 65 هزار تنی درست مانند ناو Charles De Gaulle قرار بود با هزینه بسیار کمتر ساخته شود اما سیستم اتوماسیون پیشرفته این کشتی جنگی که باعث می‌شود تنها 600 نفر خدمه برای عملیات نیاز باشد، باعث شد تا هزینه تمام شده HMS Queen Elizabeth بی بیش از 9 میلیارد دلار برسد.

 

 

 


USS Gerald Ford
قیمت: 13 میلیارد دلار

گران‌ترین وسیله نقلیه نظامی در دنیا، ناو هواپیمابر USS Gerald Ford است که با وجود 350 متر طول تقریباً بر روی رادار غیر قابل تشخیص است. USS Gerald Ford دارای دو باند فرود مجزا بوده که می‌توان از هردو در یک لحظه استفاده گرد. همچنین این ناو غول پیکر گنجایش 5000 خدمه و پرسنل را دارد. نصب تجهیزات پیشرفته نظامی باعث شد تا هزینه تمام شده ساخت این ناو نظامی 3 میلیارد دلار بیشتر از میزان پیش‌بینی‌شده باشد. پروسه ساخت و تجهیز کامل USS Gerald Ford در سال 2019 پایان خواهد یافت.
» برچسب ها : , گران‌ترین , وسایل , نقلیه , نظامی , دنیا , قیمت , تصاویر , گران‌ترین , وسایل , نقلیه , نظامی , دنیا , قیمت , تصاویرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا