اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16325 مورخ:[1393-11-04 16:05:01]
مرورگر اسپارتان مایکروسافت معرفی شد+عکس

مرورگر اسپارتان مایکروسافت معرفی شد+عکس

مرورگر اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت چندین سال پیش بیشترین سهم بازار را در اختیار داشت و تقریبآ تمامی کاربران ویندوز از آن استفاده می کردند. با ورود شرکت های دیگر و ساخته شدن مرورگرهای قدیمی تر اینترنت اکسپلورر بیشتر سهم خود را از دست داد و اکنون به پایان عمر خود رسید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر، با اینکه این مرورگر در نسخه های اخیر توانسته به شکل بسیار خوبی پیشرفت کند و در زمینه هایی حتی از سایر مرورگرها نیز پیش بگیرد اما نام آن باعث شده تا بسیاری از کاربران به سمت آن نروند.به نظر می رسد مایکروسافت متوجه شده که نام مرورگر قدیمی اش باعث می شود تا کاربران بسیاری دیگر به سمت آن باز نگردند و به همین دلیل تصمیم گرفته است تا یک مرورگر جدید را به صورت کامل از نو طراحی کرده و وارد بازار کند.این مرورگر به قابلیت های جدید بسیاری مجهز شده است که بخشی از آن ها در کنفرانس چند روز پیش مایکروسافت معرفی شدند. از جمله این قابلیت ها می توان به امکان یادداشت نویسی بر صفحات و به اشتراک گذاری فوری آن ها اشاره کرد.قابلیت دیگر حالت خواندن است که می تواند به شما کمک کند تا صفحات مختلف را با راحتی بیشتری مطالعه کنید. این حالت شکل صفحه نمایش و فونت ها را به شکل بهتری قرار می دهد تا مطالعه آن ها راحت تر باشد.


احتمالآ تا کنون اخبار بسیاری درباره منشی هوشمند مایکروسافت با نام کورتانا شنیده اید. این منشی در مرورگر اسپارتان به صورت پیش فرض قرار گرفته است و می تواند به شکل هوشمند و بسیار مفیدی به شما در زمینه های مختلف کمک کند.هنوز معلوم نیست که با انتشار مرورگر اسپارتان چه اتفاقی برای اینترنت اکسپلورر خواهد افتاد، با این حال برای این که بتوانیم از اسپارتان استفاده کنیم باید حداقل 4 یا 5 ماه دیگر منتظر بمانیم.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا