اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16167 مورخ:[1393-10-27 09:09:01]
  خریداران در صورت عدم ارائه فاکتور کالا شکایت کنند
رئیس اتاق اصناف ایران

خریداران در صورت عدم ارائه فاکتور کالا شکایت کنند

رییس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: ارائه نکردن فاکتور از طرف فروشندگان کالا و خدمات تخلف محسوب می‌شود و برخورد قانونی لازم با آن صورت می‌گیرد.

 گزارش مازند اصناف: از اصناف ایران به نقل از ایسنا، علی فاضلی اظهار کرد: خریداران کالا و خدمات در صورت عدم ارائه فاکتور از سوی فروشنده، می‌توانند با سامانه 124 تماس بگیرند و شکایت خود را در این زمینه مطرح کنند. چون ‌براساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، زدن برچسب قیمت روی کالا و ارائه فاکتور خرید الزامی است.


فاضلی در عین حال بیان کرد: طبیعی است با نهادینه شدن فروش اینترنتی و آنلاین کالا در کشور معضلات مربوط به عدم صدور فاکتور تا حدودی برطرف می شود.به گفته وی این طرح در دستور کار است و تا پایان سال بخشی از آن اجرا می‌شود.رییس اتاق اصناف ایران از برگزاری نمایشگاه‌هایی که نظارت کافی و کاملی بر کیفیت کالاهای عرضه شده وجود ندارد، انتقاد و اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های داخلی نیاز به مجوز اصناف دارد چون برگزاری نمایشگاه ساختار تعریف شده‌ای دارد که باید مجوز اصناف را داشته باشد. از سوی دیگر برگزاری برخی نمایشگاه‌های بدون مجوز، فقط زمینه حضور دلالان و واسطه‌ها را فراهم می کند و در برخی از نمایشگاه‌ها کالاهای غیر استاندارد عرضه می‌شود.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا