اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16052 مورخ:[1393-10-11 09:00:01]
 کاهش قیمت چند خودرو

کاهش قیمت چند خودرو

بازار خودرو این روزها مانند بسیاری از بازارهای کشور در رکود به‌سر مي‌برد و خرید و فروش در آن، رونق چندانی ندارد ، از همین رو برخی خودروها با کاهش قیمت طی هفته جاری روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از صبحانه، آن‌طور که نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت مي‌گویند، این روزها بازار «امن و امان» است و مشتریان رغبتی به خرید، از خود نشان نمي‌دهند و این وضع احتمالا تا اواخر سال ادامه خواهد داشت.به اعتقاد کارشناسان، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، احتمال رونق گرفتن خرید و فروش در بازار خودرو وجود دارد، چه آنکه مردم معمولا در «شب عید» به فکر خرید خودرو می‌افتند. هر چند این روزها قیمت ارز در مسیری نزولی افتاده، اما این موضوع تاثیری روی کاهش قیمت خودروهای وارداتی نگذاشته است. این در حالی است که وقتی نرخ ارز بالا می‌رود قیمت خودروها به‌ویژه وارداتی‌ها نیز صعود می‌کند و حتی شرکت‌های واردکننده خودرو، مطابق با قیمت‌های روز، دعوتنامه برای ثبت‌نام‌کنندگان خود می‌فرستند. به گفته برخی متقاضیان، شرکت‌های واردکننده به محض افزایش نرخ ارز فروش را متوقف می‌کنند یا  قیمت محصولات خود را افزایش می‌دهند و با در نظر گرفتن قیمت روز خودروها بر حسب نرخ ارز، پول بیشتری را به جیب می‌زنند.افت قیمت ایران‌خودرویی‌هاآن‌طور که فعالان بازار می‌گویند، این هفته قیمت برخی محصولات ایران‌خودرو با افت روبه‌رو شده، به نحوی که پژو 206 تیپ 5 کاهش قیمت یک میلیون تومانی را به خود می‌بیند.


این خودرو در حال حاضر 36 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین پژو 206 صندوقدار V8 نیز که 600 هزار تومان کاهش قیمت داشته، هم‌اکنون 37 میلیون تومان به فروش می‌رود.در بین دیگر پژویی‌های ایران‌خودرو، مدل 405 نیز با افت قیمت مواجه شده و در حال حاضر 29 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
این قیمت نشان می‌دهد که پژو 405 بنزین سوز، 400 هزار تومان ارزان شده است.فعالان بازار اما در مورد قیمت دیگر خودروهای بازار، واژه «تثبیت» را به کار می‌برند و تاکید می‌کنند که نمودار قیمتی آنها نوسان خاصی را طی یکی دو روز گذشته نداشته است. در این بین، تیبا در مدل صندوقدار خود قیمتی برابر با 24 میلیون و 200 هزار تومان دارد و این یعنی قیمت تیبا تغییر خاصی را به خود نمی‌بیند. همچنین پژو پارس نیز که تغییر قیمت خاصی نداشته، هم‌اکنون با قیمتی معادل 37 میلیون و 300 هزار تومان در مدل داشبورد جدید و دو ایربگه خود خرید و فروش می‌شود. این خودرو مدلی تک‌ایربگ و فاقد داشبورد جدید است که 34 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر سمند مدل LX نیز در حال حاضر قیمتی حول و حوش 30 میلیون تومان را به خود می‌بیند.رانا هم که روزهای با ثباتی را در بازار سپری می‌کند، قیمت آن هم‌اکنون 32 میلیون و 700 هزار تومان است. به‌نظر می‌رسد ایران‌خودرویی‌ها به نتیجه دلخواه شان در مورد رانا نرسیده و از همین رو سهم این خودرو را در سبد محصولات شان کمرنگ کرده‌اند.اما فعالان بازار در مورد قیمت پراید نیز تاکید می‌کنند که این خودرو با تغییر خاصی طی هفته جاری روبه‌رو نبوده و روزهای با ثباتی را پشت سر می‌گذارد. در این بین، مدل 131 قیمتی برابر با 19 میلیون و 900 هزار تومان دارد و مدل 132 هم 20 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می‌رسد. از سوی دیگر پراید 111 یا همان مروارید نیز در حال حاضر قیمتی حدود 20 میلیون و 800 هزار تومان دارد.اما سری به تندر-90 و مگان بزنیم؛ خودروهایی که در هفته جاری تغییر قیمت خاصی را به خود ندیده‌اند.


به گفته فعالان بازار، تندر-90 در مدل E2 که ظاهرا افزایش قیمتی را تجربه نکرده است، در حال حاضر 43 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود این در حالی است که برای خرید پارس تندر، باید 44 میلیون و 800 هزار تومان هزینه کرد.گفته می‌شود تندر-90 هنوز هم اوضاع تولید مناسبی ندارد و تیراژ روزانه اش در دو شرکت تولید‌کننده بسیار پایین است، هرچند خودروسازان وعده افزایش تولید این محصول را تا پایان سال جاری داده‌اند. دیگر رنویی بازار ایران؛ یعنی مگان نیز مدت‌ها است اوضاع مناسبی در تولید ندارد و به گفته فعالان بازار، در حال حاضر مگان را با قیمت 110 میلیون تومان هم نمی‌شود در بازار پیدا کرد.افزایش قیمت وارداتی‌‌ها


در بازار خودروهای وارداتی اما به دلیل ورود مدل‌های 2015، قیمت‌ها متورم‌تر از قبل شده‌اند.


به گفته فعالان بازار، در حال حاضر یاریس هاچ‌بک در مدل 2015 حدود 108 میلیون تومان قیمت دارد که در مقایسه با قیمت مدل 2014 آن، 13 میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین هیوندایی آزرا نیز قیمتی برابر با 220 میلیون تومان دارد که 10 میلیون تومان بیش از قیمت مدل 2014 آن به فروش می‌رسد.از سوی دیگر تویوتا کرولا نیز در مدل 2015 خود، 135 میلیون تومان به فروش می‌رود و هیوندایی النترا نیز 122 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. فعالان بازار در مورد هیوندایی مدل I40 نیز تاکید می‌کنند که این خودرو قیمتی برابر با 162 میلیون تومان را به خود می‌بیند و برای خرید هیوندایی مدل IX35 هم باید 141 میلیون تومان هزینه کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا