اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 16010 مورخ:[1393-10-07 09:03:01]
آمار جالبی از تولید و مصرف طلا در جهان

آمار جالبی از تولید و مصرف طلا در جهان

بنا بر گزارش شورای جهانی طلا، چنانچه استخراج طلا، با سرعت و میزان کنونی ادامه یابد، تنها تا 16 سال دیگر، منابع موجود جوابگوی اشتهای سیری‌ناپذیر بازار خواهد بود چراکه میزان ذخیره باقی‌مانده طلا، چیزی بیش از 42 هزار تن نیست.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر،  بی‌اغراق می‌توان گفت که «طلا»، از آغاز تاریخ مکتوب بشر، همواره فلزی گران‌بها و محبوب بوده است.


ارزش طلا به دلیل کمیابی، کاربردپذیری آسان، تصفیه راحت، مقاومت بالا در مقابل زنگ زدن و واکنش ناپذیری آن با دیگر عناصر است.طلا علاوه بر کاربرد سرمایه‌ای و استفاده در جواهرات، در پزشکی، تولید شیشه‌های رنگی و صنایع الکترونیک کاربرد داشته و به همین دلیل، همواره و جدا از افت‌وخیزهای بازار، ارزش خود را حفظ کرده و موردتقاضا بوده است.


تولید جهانی طلا 7 هزار و 400 کیلوگرم در روز و یا به عبارتی 2 هزار و 700 تن در سال است.آمار تقاضای طلا همواره بیش از تولید آن بوده و آمارهای منتشرشده در سایت planetoscope، نشان می‌دهد که در سال 2010 میزان تقاضای طلا، تقریباً دو برابر میزان عرضه آن بوده است.50درصد طلای تولیدشده را سازندگان جواهرات خریداری می‌کنند، 38 درصد آن توسط سرمایه‌داران خریداری می‌شود و باقی‌مانده طلای تولیدشده نیز توسط صاحبان صنایع و فناوری خریداری می‌شود.عمده ذخایر شناخته‌شده طلا، در آفریقا جنوبی (14%)، استرالیا (12%) و پرو (8%) قرار دارد.


چین اولین تولیدکننده طلای جهان و هند بزرگ‌ترین واردکننده آن است.هندی‌ها، 25 درصد صلای جهان را خریداری می‌کنند و گفته می‌شود بیش از 18 هزار تن طلا را می‌توان در خانه‌هایشان یافت.


بعد از هندوستان، چین، ایالات‌متحده آمریکا، ترکیه و عربستان صعودی، بزرگ‌ترین واردکنندگان طلا به شمار می‌آیند.

 

 پس از چین، استرالیا، آمریکا، روسیه و آفریقای جنوبی، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان طلای جهانی محسوب می‌شوند.جالب است بدانید که از زمان شناخت طلا تا به امروز 150 هزار تن از این فلز گران‌بها استخراج‌ شده و بنا بر گزارش شورای جهانی طلا، چنانچه استخراج طلا، با سرعت و میزان کنونی ادامه یابد، تنها تا 16 سال دیگر، منابع موجود جوابگوی اشتهای سیری‌ناپذیر بازار خواهد بود چراکه میزان ذخیره باقی‌مانده طلا، چیزی بیش از 42 هزار تن نیست.

 

» برچسب ها : , آمار , جالب , تولید , مصرف , طلا , جهان , آمار , جالب , تولید , مصرف , طلا , جهانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا