اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 15846 مورخ:[1393-09-25 09:23:01]
قرآن می گوید به عمل کار برآید نه به سخندانی!
نکته ای درباره پیام رهبری به همایش مبارزه با فساد

قرآن می گوید به عمل کار برآید نه به سخندانی!

پیامی که رهبر معظم انقلاب هفته گذشته به همایش ملی "ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد" دادند نیز حاوی همین نکته بود که به عمل کار برآید نه به سخن و همایش و غیره!

به گزارشمازند اصناف و به نقل از تراز، جمعى در حضور پيغمبر (ص) ادعاى محبت پروردگار كردند، در حالى كه عمل به برنامه هاى الهى در آنها كمتر ديده مى شد. در این هنگام آيات ۳۱ نازل گرديد و به آنها پاسخ گفت.


در آیه ۳۱ سوره آل عمران می خوانیم:
«قُلْ إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللّهُ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ.»
«بگو: اگر خدا را دوست مى ‏داريد پس پيروى از من كنيد تا خدا نيز شما را دوست بدارد و گناهانتان را ببخشايد، و خدا بسيار آمرزنده و مهربان است.»


سه نکته کوتاه:

* مطابق آیه می فهمیم که محبت تنها يك علاقه قلبى ضعيف و خالى از هرگونه اثر نيست. بلكه بايد آثار آن در عمل انسان منعكس باشد. كسى كه مدعى عشق و علاقه به پروردگار است، نخستين نشانه اش اين است كه از پيامبر و فرستاده او پيروى كند.** سعدی علیه الرحمه در همین رابطه چنین سروده است:
ایها الناس جهان جای تن آسانی نیست
مرد دانا، به جهان داشتن ارزانی نیست
ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند
بانگ و فریاد برآری که مسلمانی نیست!
سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی
به عمل کار برآید به سخندانی نیست*** پیام رهبر معظم انقلاب که هفته گذشته به همایش ملی "ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد" دادند نیز حاوی همین نکته بود که به عمل کار برآید نه به سخن و همایش و غیره!


رهبری در بخشی از این پیام فرمودند: «این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند.»

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا