اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 15723 مورخ:[1393-09-15 14:01:01]
راهنمای جامع خرید قهوه‌ساز و چای‌ساز+تصاویر

راهنمای جامع خرید قهوه‌ساز و چای‌ساز+تصاویر

افرادی که روزانه یک یا دو فنجان نوشیدنی‌ گرم میل می‌کنند، از اهمیت تهیه این نوشیدنی‌های گرم با خبر هستند. چنین افرادی به بالطبع به سراغ خرید دستگاه‌هایی می‌روند که بتوانند این نوشیدنی‌های گرم را باکیفیت بالا تهیه کنند.

 

 

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر، بسیاری از افراد استفاده از نوشیدنی‌های کافئین دار را در برنامه روزانه خود دارند.

 

برخی دیگر نیز از چنین نوشیدنی‌هایی نظیر چای، قهوه و یا اسپرسو از میهمانان خود پذیرایی می‌کنند.

 

کسانی که روزانه یک یا دو فنجان از چنین نوشیدنی‌های گرمی را میل می‌کنند، از اهمیت تهیه این نوشیدنی‌های گرم با خبر هستند.

 

چنین افرادی به بالطبع به سراغ خرید دستگاه‌هایی می‌روند که بتوانند این نوشیدنی‌های گرم را باکیفیت بالا تهیه کنند.

 


هنگامی که قصد انتخاب و خرید یک دستگاه چای ساز یا قهوه ساز را از بین انواع مدل‌های متنوع موجود در بازار دارید باید به فاکتورهای مختلف توجه کنید.

 

فاکتورهایی نظیر کیفیت، در دسترس بودن، ابعاد فیزیکی، نوع عمل آوری نوشیدنی مورد نظر، کارکرد، ظرفیت دستگاه، قیمت و موارد دیگر تأثیر زیاد در خرید شما دارد.

 

در ادامه به برخی از این عوامل مهم در انتخاب یک دستگاه چای ساز یا قهوه ساز مناسب اشاره خواهیم کرد.

 

قهوه ساز چیست و چگونه کار می‌کند؟
دستگاه چای ساز یا قهوه ساز را می‌توان جز وسایل غذا ساز آشپزخانه در نظر گرفت.

 

دستگاه قهوه ساز زیادی در بازار وجود دارد که بر اساس نحوه تهیه قهوه به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. معمول‌ترین روش مورد استفاده در دستگاه‌های قهوه ساز شامل قرار دادن قهوه بر روی یک فیلتر فلزی یا کاغذی است.

 

این فیلتر درون یک مجرای قیفی شکل قرار دارد که بر روی یک کتری شیشه ای و یا سرامیکی قرار گرفته است.

 

کاربر در یک مجرای مجزا آب سرد می‌ریزد که این آب سرد پس از گرم شدن به سمت مجرای قیفی شکل هدایت می‌شود. این روش به روش دم کردن قطره ای خودکار معروف است.

 


قهوه سازهای امروزی قابلیت‌های زیادی دارند و مجهز تر از مدل‌های قدیمی تر هستند.

 

این قهوه سازها که توسط برندهای مختلف تولید می شند قابلیت تهیه انواع قهوه، کاپوچینو، اسپرسو و لاته را دارند.

 

البته بهتر است به دنبال مدل‌هایی بروید امکان دم کردن چای را نیز داشته باشند.

 


فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید

دم کردن
هنگامی که به سراغ خرید یک دستگاه چای ساز یا قهوه ساز می‌روید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که دستگاه مورد نظر شما ظرفیت دم کردن مقدار قهوه مورد نظر شما را دارد.

چندان منطقی به نظر نمی‌رسد که دستگاهی تهیه کنید که توانایی دم کردن قهوه برای چندین نفر را داشته باشد در حالیکه برای یک نفر قهوه احتیاج دارید.

برای این منظور دستگاه‌های چای ساز یا قهوه ساز با ظرفیت‌های مختلفی عرضه می‌شوند. متداول‌ترین ظرفیتی که به فروش می‌رسد توانایی تهیه 8 فنجان یا بیشتر را دارد.


تهیه قهوه اسپرسو
امروزه دستگاه‌های زیادی وجود دارد که علاوه بر دم کردن قهوه معمولی توانایی دم کردن قهوه اسپرسو را نیز دارند.

این دستگاه ها علاوه بر اینکه فضای کمتری را نسبت به داشتن دو دستگاه جداگانه اشغال می‌کنند، قیمت بهتری نیز نسبت به خرید دو دستگاه جداگانه برای قهوه اسپرسو و معمولی دارند.

 

 


قابلیت ها

 

 توقف و سرو
این یکی از قابلیت‌های جالبی است که کاربردهای زیادی دارد.

ویژگی توقف و سرو در دستگاه‌های قهوه ساز این امکان را به کاربر می‌دهد که به طور موقت فرایند دم کردن قهوه را متوقف کند تا فرد بتواند کتری قهوه را از دستگاه جدا کند بدون اینکه قطرات قهوه بر روی سینی دستگاه بریزد.

 


سازگاری با پادها
پادها ویژگی جدیدی است که اخیراً به دستگاه‌های قهوه ساز اظافه شده است.

در واقع پادها دیسک‌هایی هستند که دانه‌های قهوه به صورت آماده در آن‌ها بسته بندی شده‌اند و کافی است که فرد این پادها را در داخل دستگاه خود قرار دهدو سرعت فرایند دم کردن قهوه را تا حد زیادی افزایش دهد.

 


کنترل دیجیتال
 برخی از دستگاه‌های قهوه ساز یا چای ساز امروزی مجهز به LCDهایی هستند که امکان کنترل دیجیتال را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کاربر می‌تواند تایمر، و وضعیت دم شدن قهوه را کنترل کرده و حتی از قابلیت خاموش شدن خودکار دستگاه بعد از دم شدن قهوه استفاده کند.

 


فیلتر آب
برخی از دستگاه‌های قهوه ساز مجهز به فیلتر داخلی آب هستند. این فیلترها بهترین گزینه برای حذف کلر و مزه بد آب شیر استفاده شده برای تهیه و دم کردن قهوه و چای هستند.

 


فیلتر قهوه دائمی
اگر دستگاه قهوه سازی دارای فیلتر دائمی به صورت پیش فرض نباشد می‌توان آن را به صورت جداگانه نیز تهیه کرد. این فیلترها که عموماً فلزی هستند قیمت چندانی نداشته و معمولاً با صرفه تر و تمیزتر از فیلترهای کاغذی هستند.

 

 


آسیاب قهوه داخلی
تنها تعداد کمی از مدل‌های قهوه ساز وجود در بازار چنین قابلیتی دارند. این دستگاه ها به صورت خودکار مقدار قهوه لازم را از مخزن جدا کرده و آن را برای دم کردن به صورت اتوماتیک آسیاب می‌کند.

 


انواع قهوه سازها

قهوه ساز استاندارد قطره ای

قهوه سازهای استاندارد قطره ای نسبت به مدل‌های خاص قهوه ساز متداول‌ترین و اقتصادی‌ترین مدل‌ها محسوب می‌شوند.

 

ظرفیت‌های موجود برای آن‌ها نیز متفاوت بوده و از 4 فنجان تا 12 فنجان متغیر است. بسیاری از هتل‌های نمونه‌هایی با ظرفیت 4 فنجان از این مدل را در اتاق‌های خود برای میهمانان قرار می‌دهند.

 

برخی مدل‌های این نوع دستگاه‌های قهوه ساز با گاز شهری کارمی کنندو برخی مدل‌های دیگر نیز برقی هستندو برای جابجایی و مسافرت گزینه ای خوبی هستند.

 

 


قهوه‌جوش ها

در سال‌های گذشته، قهوه جوش ها دستگاه‌های استاندارد دم کردن قهوه محسوب می‌شدند و مدل‌های معمول قطره ای چندان محبوبیتی نداشتند.

 

چنین تصور می‌شود که قهوه‌های تهیه شده با قهوه جوش قوی تر بوده و طعم بهتری از قهوه ارائه می‌دهند. در حال حاضر قهوه جوش‌های شیشه ای نشکن که بر روی اجاق گاز قرار می‌گیرند، بیشترین استفاده را در بین مشتریان دارند.

 

البته مدل‌های الکتریکی و اتوماتیک قهوه جوش ها نیز طرفداران خاص خود را دارند.


دستگاه‌های پرس قهوه فرانسوی

این دستگاه‌های قهوه ساز مدت‌های زیادی است که در بین علاقه مندان به قهوه محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

 

کارکرد این دستگاه ها بدین صورت است که آب جوش بر روی قهوه تحت فشار ریخته می‌شود و ممکن است این فرایند چندین بار تکرار شود.

 


کتری موکا
این نوع از دستگاه‌های قهوه ساز محبوبیت زیادی در اروپا و آمریکای لاتین دارند.

 

کتری موکا به طور معمول ابعاد کوچکی دارد و بر روی اجاق گاز قرار می‌گیرد. کتری موکا برای اولین بار توسط فردی به نام بیالتی ابداع شد و در ابتدا ابزاری برای تهیه سریع نوشیدنی موکا تلقی می‌شد.

 


دستگاه‌های خاص تهیه قهوه و اسپرسو
این دستگاه ها قیمت بسیار بالایی داشته و معمولاً علاوه بر تهیه قهوه معمولی توانایی تهیه قهوه اسپرسو، لاته و کاپوچینو نیز دارند.

 

شرکت‌های مختلف این نوع دستگاه‌های قهوه ساز را در طرح ها و اندازه ای مختلف برای مصارف گوناگون عرضه می‌کنند. فرایند تهیه قهوه نیز در این دستگاه ها متفاوت بوده به طوری که برخی از آن‌ها از سیستم قطره ای و برخی دیگر از سیستم پمپی استفاده می‌کنند.
» برچسب ها : , راهنمای , جامع , خرید , قهوه‌ساز , چای‌ساز , تصاویر , راهنمای , جامع , خرید , قهوه‌ساز , چای‌ساز , تصاویرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا