اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1567 مورخ:[1391-08-21 20:17:01]
حمایت نخست وزیر عراق از حل مسالمت‌آمیز موضوع برنامه هسته‌ای ایران
در دیدار با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح شد

حمایت نخست وزیر عراق از حل مسالمت‌آمیز موضوع برنامه هسته‌ای ایران

نخست وزیر عراق طی سخنانی با بیان اینکه هر تحولی در منطقه خاورمیانه بر عراق تاثیرگذار خواهد بود،بر حل مسالمت‌آمیز موضوع برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد.

به گزارش نجبا و به نقل ازفارس، دفتر نخست وزیری عراق طی بیانیه‌ای که یک نسخه از آن نیز در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت اعلام کرد نوری المالکی در دفتر خود از «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استقبال و در دیدار با وی از حمایت عراق از تلاش‌ها برای مقابله با گسترش تسلیحات اتمی و عاری کردن منطقه خلیج فارس از تسلیحات اتمی تاکید کرد.

نخست وزیر عراق همچنین در این دیدار بر حل مسالمت‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد و گفت عراق به عنوان بخشی از منطقه به شمار می‌آید که هرگونه تحول در این منطقه بر عراق نیز تاثیرگذار خواهد بود.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، مالکی آمادگی بغداد برای در اختیار قرار دادن تمامی امکانات و توانایی این کشور برای رسیدن به راه حل مسالمت‌آمیز درباره برنامه هسته‌ای ایران را اعلام کرد و همچنین خواستار عاری شدن منطقه خاورمیانه از تسلیحات اتمی شد و تاکید کرد که در این زمینه نیز هیچ دولتی نباید مستثنی نشود چون هرگونه استثناء قائل شدن باعث ایجاد مسابقه تسلیحات اتمی در منطقه خواهد شد.

اسرائیل تنها دارنده تسلیحات اتمی در خاورمیانه به شمار می‌آید و بر اساس گزارش‌ها، در زرادخانه‌های هسته‌ای این رژیم صدها کلاهک هسته‌ای وجود دارد.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، یوکیا آمانو نیز در این دیدار از مواضع عراق در حمایت از صلح و امنیت و عدم اشاعه تسلیحات کشتار جمعی قدردانی کرد.

وی همچنین به اقدام عراق در امضای پروتکل الحاقی اشاره کرد و گفت این اقدام عراق پیام روشنی درباره التزام عراق به عدم انتشار تسلیحات اتمی دارد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا