اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1564 مورخ:[1391-08-21 19:58:01]
آيين غبار روبي امامزادگان ساری برگزار می شود

آيين غبار روبي امامزادگان ساری برگزار می شود

به مناسبت فرا رسيدن ماه ماه محرم الحرام عطر افشانی وغبار روبي بقاع متبركه شهرستان ساری برگزار می گردد.

به گزارش نجبا و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام مسعود قربانی در گفتگو با ما گفت: به مناسبت فرا رسيدن ماه حزن و اندوه محرم الحرام بقاع متبركه شهرستان ساری غبار روبي و عطر افشانی می شود.
حجت الاسلام مسعود قربانی رئیس اداره اوقاف و امور خيريه ساری گفت: غبار روبي و عطر افشاني و سياه پوش كردن حرم مطهر امام زادگان از آيين هاي ويژه دینی و مذهبي است كه همه ساله پيش از فرا رسيدن ماه محرم الحرام برگزار مي شود.
وي افزود: اين مراسم، امسال با حضور هيئات امنا و خادمین بقاع متبركه مرکز استان صورت می پذيرد و همكاري نوجوانان و جوانان – خادمین افتخاری هیئات مذهبی وابسته به آستان مقدس امام زادگان وصف ناپذیر است.
قربانی تاكيد كرد: در ماه محرم مراسم نوحه خواني و سينه زني در دهه اول محرم در بقاع متبركه اين شهرستان برگزار خواهد شد و از عموم مردم جهت شركت در اين محافل معنوي دعوت به عمل مي آيد
وی افزود: با توجه به گسترش هشت هزار متری صحن و محوطه آستانه مبارکه امامزاده یحیی(ع) ساری با همت شهرداری ساری امسال با حضور عزاداران و هیئات مذهبی بصورت دسته روی و زنجیر زنی با شور و حال خاصی در این مکان برپا خواهد شد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا