اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1540 مورخ:[1391-08-18 19:44:01]
ایجاد وقف جدید مأموریت اصلی سازمان اوقاف است
ابراهیمی:

ایجاد وقف جدید مأموریت اصلی سازمان اوقاف است

حمیدرضا ابراهیمی از جمله مأموریت های اصلی سازمان اوقاف را ایجاد وقف جدید ذکر کرد .

به گزارش نجبا و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران حمید رضا ابراهیمی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف در پنجمین جلسه شورای اداری این اداره کل در روز چهارشنبه هفدم آبانماه در مجتمع فرهنگی شهید مهدی زاده هچیرود با اشاره به مطلب فوق گفت: وقف جدید و ترویج این سنّت حسنه از ماموریت های اصلی سازمان است .
وی افزود: ساختار جدید سازمان بعد از بیست و هفت سال باتلاش فراوان در حال پیاده شدن است و در این ساختار اوقاف استان مازندران جزو ادارات درجه یک دارای چهار معاونت خواهد شد.
معاون سازمان اوقاف ادامه داد: معاون حقوقی – معاون توسعه منابع و پشتیبانی – معاون فرهنگی اجتماعی و معاون بهره وری اقتصادی معاونت ها و دارای سه اداره خواهد شد.
ابراهیمی گفت: اگر موقوفات ما سروپا نباشد و درآمدی نداشته باشد اجرای نیات واقفین اتفاق نخواهد افتاد و برای اداره منطقی و اقتصادی موقوفات ضمن دخل و خرج هر موقوفه باید ارزش افزوده ای داشته باشد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان خاطر نشان کرد از جمله وظایف اوقاف نظارت بر اجرای نیات واقفین خیراندیش است که در تمامی ادارات کارشناسی به این عنوان در نظر گرفته شده است.
حمید رضا ابراهیمی توجه به مباحث فرهنگی عمدتاً معطوف به بقاع متبرکه است و ماهیت فرهنگی اعتقادی و دینی اجرای نیات واقفین در بقاع متبرکه است.ابراهیمی ادامه داد: مردم ولایتمدار استانهای ساحلی ارادت خاصی به اهل بیت عصمت و طهارت و نوادگان آنان دارد و هنر سازمان اوقاف به این است که خود را به منابع مردمی متصل نماید و توفیقات زیاد در متصل شدن به منابع مردمی است .
وی گفت: ساختار و تغییر هدف سازمان نیست بلکه وسیله ای برای رسیدن به هدف است و برای اینکه مأموریت اصلی این سازمان ها که همان اداره موقوفات به شکل منطقی و توجیه و استدلال اقتصادی و اجرای نیات واقفین می باشد باید این پیاده شود.
ابراهیمی گفت: سازمان اوقاف دارای 2500 نیروی رسمی و پیمانی است که در ساختار جدید 4300 پست در نظر گرفته شده است.» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا