اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 15225 مورخ:[1393-08-10 15:29:01]
محصولات لبنی گران شد

محصولات لبنی گران شد

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران با اعلام اینکه در هفته گذشته هیأت مدیره این انجمن با آقای نوبخت جلسه‌ای داشته‌ است، گفت: وی پس از بررسی پرونده قول دادند، تا با برگزاری جلسه‌ای با وزرای مربوطه مشکلات دامداران را حل کند.

به گزارش مازند اصناف : از تراز به نقل از فارس، مدت‌هاست که دامداران و تولید‌کنندگان شیرخام، این ماده غذایی بی‌جایگزین از عدم دستیابی به مطالبات مصوب شده توسط دولت که بارها خواهان اجرایی شدن آن بوده‌اند، می‌گویند و انگار کسی قصد ندارد، سناریوی پایانی این سریال طولانی را به نگارش درآورد.


 
این گزارش می‌افزاید: در حالی که دامداران امسال مدعی بودند، قیمت تمام شده شیر بیش از ۱۵۰۰ تومان است و سخت در انتظار اعلام قیمت مصوب به انتظار نشسته ‌بودند که بالاخره پس از کش و قوس‌ و بررسی‌های فراوان دولت در تیرماه سال جاری قیمت ۱۴۴۰ تومان را برای آن مصوب کرد، اما به جای اینکه این قیمت به نفع دامداران شود و درد ‌آنها را دوا کند، صنایع از شیر ۱۴۴۰ تومانی ماهی گرفتند و دوبار قیمت شیر را در ابتدا و بعد از ماه ماه مبارک رمضان و هر بار به میزان ۱۵ درصد افزایش دادند و در دفاع از اقدامشان در مقابل دامداران ابراز داشتند که صنایع توان پرداخت نرخ ۱۴۴۰ تومان مصوب به ازای هر کیلو شیر را ندارند!؟


 
از روزی که قیمت شیرخام تولیدی دامداران برای خرید توسط کارخانجات ۱۴۴۰ تومان اعلام شد، تا به امروز ۴.۵ ماه می‌گذرد، اما هنوز هم دامدار شیر را زیر قیمت مصوب به صنایع و صنایع لبنی با افزایش قیمت به دلیل تعیین نرخ ۱۴۴۰ تومان توسط دولت، به مردم می‌فروشد.
 


ناگفته نماند که به گفته دامداران اجرایی نشدن مصوبه ۱۴۴۰ تومان دولت تنها مطالبه دست‌نیافتنی آنها نبوده، بلکه از این مطالبات معوق دست نیافتنی می‌توان به ۵ ماه علوفه معوق تیرماه تا آذر ۹۲، عدم پرداخت کسری یارانه اسفندماه سال ۹۲، و عدم اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر تخصیص یارانه (۳۰۰ میلیارد تومانی) سه ماهه بهار امسال هم اشاره کرد.


 
این گزارش حاکی است: اما علیرغم مشکلاتی که به دلیل محقق نشدن مطالبات، دامداران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، خوشبختانه سعه صدر بالایی دارند و این بار علیرغم بارها عنوان کردن مطالباتشان و عدم دستیابی به جواب از نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خواسته‌اند، مشکل‌شان را حل کند.


 
رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه هفته گذشته هیات مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران با آقای نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور جلسه‌ای داشته‌اند، گفت: آقای نوبخت پس از بررسی پرونده و مستندات ارائه شده دامداران مبنی بر عدم اجرای مصوبات و معوقات قول داده‌اند، تا با برگزاری یک جلسه با وزرای صنعت، معدن و کشاورزی و همچنین سینکی رئیس ستاد تنظیم بازار مشکلات بررسی و به زودی این مشکلات حل شود.

» برچسب ها : , محصولات , لبنی , گران , شد , محصولات , لبنی , گران , شدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا