اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 15112 مورخ:[1393-08-04 14:43:01]
 سامانه پس از معاملات بازار سرمایه رونمایی شد

سامانه پس از معاملات بازار سرمایه رونمایی شد

امروز طی مراسمی سامانه پس از معاملات بازار سرمایه رونمایی شد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از ایران جیب،حامد سلطانی‌نژاد در مراسم رونمایی از سامانه پس از معاملات سرمایه با اشاره به اینکه سه رشته حقوق، مالی و آی‌تی از ارکان اثرگذار در بازار سهام هستند، گفت: حوزه آی‌تی امروز در بازار سرمایه دنیا جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و به مزیت رقابتی برای بورس‌های کشورهای مختلف تبدیل شده است. به طوری که بسیاری از کشورها در کنار فروش محصولات خود به دنبال کسب درآمد در این حوزه و ارائه محصولات آی‌تی هستند.مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با اشاره به نقش پررنگ آی‌تی در بازار سرمایه کشورها افزود: پلت‌فرم جهانی معاملات واژه‌ای است که نشان می‌دهد در کشور باید به سمت استفاده از آی‌تی در بازار سرمایه برویم و در حال حاضر رتبه‌بندی بسیاری از بورس‌های دنیا نیز براساس مولفه‌های گوناگون از جمله کاربرد آی‌تی در معاملات انجام می‌شود.وی با بیان اینکه پروژه پس از معاملات در دنیا ویژگی‌های خاصی دارند، گفت: مدیریت حجم انبوه اطلاعات اتفاق جدیدی در دنیاست که پروژه پس از معاملات از جمله ابزارهای اثرگذار در این زمینه است. به علاوه اینکه کارکرد سامانه پس از معاملات حافظه داد و ستدها در بازار سرمایه است که این موضوع وظیفه این سامانه را در بورس سنگین می‌کند.


سلطانی‌نژاد قواعد و قوانین حاکم بر کشورها را در طراحی و استفاده از سامانه پس از معاملات موثر عنوان کرد واظهار داشت: مدیریت ریسک یکی از موضوعات مورد توجه در خصوص پس از معاملات در دنیاست.وی گفت: در کشورهای در حال توسعه سامانه پس از معاملات به دلیل تطبیق با قوانین و مسائل مختلف در داخل کشورها مدیریت و طراحی می‌شود.مدیرعامل سمات اضافه کرد: از این سامانه در دنیا به عنوان زیرساخت یاد می‌شود که حوزه بین‌المللی شدن بورس‌ها نیز اثرگذار است. به علاوه اینکه این سامانه باید آمادگی داشته باشد که در سطح افراد حقیقی و سهامداران خود نیز ارائه خدمات کند.سلطانی‌نژاد در خصوص سامانه جدید پس از معاملات گفت: این سامانه با تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است و قابلیت ارتباط مکانیزه با سامانه‌های دیگر را نیز دارد. محدودیت‌های سایر سامانه‌ها را نیز در آن نمی‌بینیم همچنین این سامانه از امنیت بالایی برخوردار است و سیستم کارگزار ناظر در آن مفهومی ندارد.وی ادامه داد: در حال حاضر امکان سرمایه‌گذاری بین‌المللی برای سرمایه‌گذاران بویژه حقیقی‌ها و سهامداران خرد در دنیا مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته که نیازمند زیرساخت‌های ویژه در بازار سرمایه به خصوص در حوزه آی‌تی است که به بین‌المللی شدن بورس‌ها منتهی می‌شود.


» برچسب ها : , سامانه , پس , از , معاملات , بازار , سرمایه , رونمایی , شد , سامانه , پس , از , معاملات , بازار , سرمایه , رونمایی , شدمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا