اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 15019 مورخ:[1393-07-30 16:30:01]
 بازار پیراهن از رکود خارج نشد

بازار پیراهن از رکود خارج نشد

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پیراهن  با اشاره به این که ۲۰ تا ۳۰ درصد حجم تولید سالانه مربوط به پیراهن مشکی است، گفت: بازار در رکود است و صحبت‌های اعلام شده در رابطه با خروج از رکود در بازار پیراهن مصداق ندارد.

به گزارش مازند اصناف  جواد درودیان در گفتگو با اتاق اصناف ایران  اظهار کرد: در حال حاضر بازار پیراهن در رکود به سر می‌برد و تولیدکننده برای ادامه حیات خود مجبور به عرضه کالا به قیمت تمام شده است.

وی با تاکید بر اینکه تولید با 30درصد ظرفیت صورت می‌گیرد، ادامه داد: واردات پیراهن که اکثرا از کشورهای چین، کره و ترکیه انجام می‌شود ضربات جبران ناپذیری به تولید وارد کرده است.

او درباره قیمت محصولات وارداتی گفت: محصول چینی قیمت ارزان‌تری نسبت به محصولات دیگر دارد که این موضوع در پی کیفیت پایین‌تر آن است.

درودیان یادآور شد: جنس خوب وارداتی با قیمت بسیار بالایی به فروش می‌رسد و این در حالی است که برخی افراد محصول ایرانی را پسند کرده ولی در لحظه‌ای که از ایرانی‌ بودن آن مطلع می‌شود از خرید محصول ایرانی صرف نظر می‌کند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان پیراهن تهران با بیان این که صاردات پیراهن در حد محدود انجام می‌شود،‌گفت: تولیدات داخلی دارای طراحی، کیفیت و مواد اولیه بسیار خوبی است که قابلیت رقابت با محصولات اروپایی را دارد.

وی با اشاره به این که دوزنده‌های پیراهن، پیک موتوری شده‌اند، خاطرنشان کرد: بازار پیراهن از رکود خارج نشده و گفته‌ها در رابطه با خروج از رکود در حد حرف بوده و با واقعیت در تناقض است.

درودیان یادآور شد: به دلیل اجاره‌ و هزینه‌های بالا، فروشندگان مجبورند درصد سود قانونی که از سوی سازمان حمایت اعلام شده را رعایت نکرده و کالای خود را به قیمت‌های چند برابر قیمت خرید عرضه کنند.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان پیراهن تهران در پایان با بیان این که فروشندگان پیراهن باید همسو با تولیدکنندگان رفتار کنند، تاکید کرد: کالای داخلی با پارچه ایرانی و دوخت مطلوب در عمده فروشی 35هزار تومان و تولید داخلی با پارچه وارداتی و دوخت مطلوب 45 هزار تومان در عمده فروشی عرضه می‌شود.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا