اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14912 مورخ:[1393-07-25 16:52:01]
ممنوعیت واردات مرکبات تا بهمن ماه سال جاری / برداشت 700 هزار تنی تامسون در مازندران
اختصاصی/ معاون سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران در گفتگو با مازند اصناف خبر داد:

ممنوعیت واردات مرکبات تا بهمن ماه سال جاری / برداشت 700 هزار تنی تامسون در مازندران

وزارت صنعت معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار واردات پرتقال و تامسون را تا بهمن ماه سال جاری ممنوع اعلام نمود.

ابراهیم یعقوبی معاون توسعه داخلی بازرگانی سازمان صنعت،معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: ذخیره سازی پرتقال و تامسون در مازندران  با محوریت سازمان جهاد کشاورزی مازندران انجام خواهد پذیرفت.


وی در ادامه تصریح کرد : در جلسه ای که با حضور نمایندگانی  سازمان جهاد کشاورزی مازندران ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران ، استانداری مازندران و اتحادیه باغداران استان برگزار شد پیش بینی ها و جوانب امر در خصوص تحقق این امر بررسی و سنجیده شد.


یعقوبی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت : وزارت صنعت معدن و تجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار واردات پرتقال و تامسون را تا بهمن ماه سال جاری ممنوع اعلام نمود.


معاون امور بازرگانی مازندران خاطر نشان کرد : بر اساس برآورد های انجام گرفته در سال جاری 700 هزار تن تامسون در باغات استان مازندران برداشت خواهد شد.


یعقوبی ضمن اشاره به کاهش بیش از 700 هزار تنی مرکبات نسبت به سال گذشته تاکید کرد : میزان برآورد ظرفیت مرکبات قابل عرضه به بازار در استان در حدود 1.300 هزار تن گزارش شده است و این در حالی است که این میزان در سال گذشته بیش از 2 هزار تن بوده است.


وی در بخش دیگری از این گفتگو خطاب به باغداران استان به خبرنگار مازند اصناف گفت : باغداران مازنی نسبت به برداشت های زود هنگام خود داری نمایند تا قند موجود در میوه ها به میزان قابل قبول کیفی برسد.


یعقوبی در خاتمه ضمن اشاره به تمهیدات لازم جهت کنترل قیمت مرکبات در استان اذعان داشت  : با رشد توسعه انبار فنی در استان می توانیم با ممانعت از عرضه یکباره مرکبات به بازار تا حدود زیادی کنتری قیمت ها را در دست بگیریم.


انتهای پیام/

م. اسدی

» برچسب ها : , تامسون , مرکبات , مازندران , ممنوعیت , واردات , تامسون , مرکبات , مازندران , ممنوعیت , وارداتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا