اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14775 مورخ:[1393-07-15 17:05:01]
راهنمای جامع خرید جاروبرقی + تصاویر

راهنمای جامع خرید جاروبرقی + تصاویر

اگر قصد خرید یک جاروبرقی بسته به نیازهای خود را دارید باید برخی فاکتورها را در هنگام خرید در نظر بگیرید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر،جاروهای برقی، دیگر یک وسیله لوکس یا مکمل جاروهای دستی برای نظافت خانه نیستند؛ و بالعکس جزء مواردی هستند که با گذر زمان همچنان کارکرد و نیاز  به ان در خانه ها و آپارتمان ها حس می شود.


انواع جاروبرقی
قبل از اینکه اقدام به خرید جارو برقی کنید بهتر است با انواع مدل های آن آشنا شوید.جاروی ایستاده با مخزن متصل
این مدل جاروی برقی جز محبوب ترین ها و قدیمی ترین مدل هایی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشترین طرفدار را دارد. قیکت این مدل جاروهای برفی از مدل هایی که مخزن جدا گانه ذلرند کمتر است.

 

مزایا: فضای کمی اشغال می کنند، حرکت دادن آنها نسبت به مدل هایی با مخزن جدا آسانتر است. مکش را با عمق بیشتری انجام می دهند و برای فرش ها و پوشش هایی با پرز بلند مناسب تر هستند.

 

معایب: سرو صدای آنها معمولا از مدل های مخزن جدا بیشتر است و از آنجایی که برای حرکت دادن آن ها باید کل مخزن نیز جابجا شود در طولانی مدت خسته کننهد هستند.

 


جارو با مخزن جدا
یکی دیگر از مدل های محبوب و پر استفاده جاروهای با مخزن جدا هستند که عملکرد آنها درست مانند جاروهای با مخزن متصل بوده و برای محیط های فرش شده گزینه بسیار مناسبی است. افرادی که در خانه حیوانات خانگی ملنند سگ یا گربه نگهداری می کنند باید بدانند این مدل و مدل قبلی بهترین گزینه ها برای جارو کردن مو پرز حیوانات خانگی هستند.

 

مزایا: جارو با مخزن جدا سرو صدای کمتری نسبت به مدل هایی با مخزن متصل دارند، عملکرد بهتری بر روی کف های بدون فرش و قالی دارند. از آنجایی که کاربر تنها لمله جارو را حمل می کند گزینه بهتری برای جاروی پرده هاوپله ها هستند.

 

معایب: معمولا از مدل های دیگر سنگین تر بوده و نگه داری آن ها در یک جا فضای بیشتری نسبت به مدل های با مخزن متصل اشغال می کند.

 


جاروبرقی مرکزی
با وجود اینکه جاروبرقی های مرکزی راحتی استقاده بالایی دارند اما معمولا قیمت بالایی دارند و برای نصب آنها به افراد متخصص نیاز است.

 

مزایا: استفاده از انها بسیار راحت بوده و کاربر تنها باید لوله جارو برقی را با خود حمل کند و آن را به دریچه مورد نظر متصل کند. سروصدای بسیار کمی دارند و نیازی نیست که مخزن آنها مکررا خالی شود.

 

معایب: مخزن بزرگ آنها معمولا به فضای زیادی نیاز دارد و نصب و نگهداری و تعمیرات آن نیز مشکلتر از دیگر مدل ها است.

 

 


جاروبرقی روباتیک
این مدل جاروبرقی ها که مدت زیادی از ورودشان به بازار نمی گذردبه نسبت انداره شان قیمت بالایی دارند و بیشتر مناسب افرادی هستند که فرصت کافی برای استفاده از دیگر مدل های جاروبرقی را ندارند.

 

مزایا: تنها کافی است که این جاروهای روباتیک را زمان بندی و تنظیم کنید تا خوئشان به صورت اتوماتیک کف اتاق را بدون دخالت کاربر جارو کنند. برخی مدل های پیشرفته دارای اپلیکیشن موبایل مخصوص کنترل از راه دور بوده و برخی دیگر نیز از نظر رباتیک پیشرفته بوده و می توانند به راحتی به سراغ قسمت ها و نقاط کور اتاق بروند.

 

معایب: بودن شک هیچ جاروی روباتیکی قدرت تمیز کنندگی و مدل های دیگر جاروبرقی را ندارد. علاوه بر این اگر کف اتاق دارای پستی و بلندی مانند وجود پله یا مانع های متعدد باشد جاروهای روباتیک دیگر کاربرد ندارند.

 


مواردی که در هنگام خرید باید به آنها توجه کنید
:


با کیسه یا بدون کیسه
به گزارش بازارخبر، برخی مدل های جاروبرقی دارای کیسه ای برای جمع شدن گردو خاک  کثیفی ها دارند و برخی مدل های دیگر گرد و خاک را در محفظه ای جمع می کنند. مدل های دارای کیسه معمولا گردو خاک بیشتری را جمع آوری می کنند و هنگتم جدا کردن آن ها نیز معمولا گرد و خاک کمتری در هوا وارد می شود.

 

یک نشانگر به کاربر می گوید که چه زمانی باید کیسه داخلی را که پر شده است تعویض کند. مدل های بدون کیسه از انجایی که به کیسه احتیاج ندارند هزینه کمتری دارند (اما همچنان هزینه فیلترها وجود دارد) بدون کیسه ها باید در دفعات بیشتری خالی شوند و با خالی کردن مخزن ممکن است گرد و خاک وارد هوا شود که برای افرادی آلرژی و حساسیت دارند به هیچ عنوان مناسب نیست.

 

 


جارو کردن کف بدون قالی
این گزینه معمولا بر روی اکثر جاروبرقی ها قرار دارد که به صورت یک کلید بر روی برس جارو برقی امکان استفاده ار جارو را برای سطوح بدون فرش و قالی فراهم می کند.

 

اما در برخی دیگر مدل ها علاوه بر یک کلید ساده باز و بسته کردن برس گزینه های دیگری مانند اظافه کردن یک پوشش پارچه مانند برای گرفتن کامل گرد و غبار نیز وجود دارد.

 

 


برس متحرک

برخی مدل ها دارای چرخ های یا ساچمه های متحرک در امتداد کف برس جاروبرقی هستند که  با حرکت برس بر وی سطح حرکت میز می کنند. چنین برس های متحرکی گرود غبار را از روی سطح به سمت مکنده هوا هدایت می کنند که باعث می شود فرایند مکش سریعتر و عمیقتر اتفاق بیافتد اما یکی از معایب چنین برس هایی این است که بعد از مدتیس معین احتیاج به تمیز کردن دارند.

 

 


سنسور گردو خاک
تنها برخی مدل های جدید و مدرن دارای چنین سنسوری برای تشخصیس وجود گردوخااک هستند. این سنسور به کار این نشان می دهد که آیا در محل مورد نظر گردو غبار وجود دارد یا خیر. اما آزمایش ها نشان می دهد این سنسورها چندان هم دقیق نیستند و ممکن است نتوانند حضور گردو غبار را تشخیص دهند.

 

 


فیلترها
به گزارش بازارخبر، مدل های جدید جاروبرقی همگی این ادعا را دارند که بهترین فیلتر را برای گردو غیار مکش شده انجام می دهدند. فیلترها در واقع جلوی عبور گردو غبار ار انتهای مجرای مکش و ورود مجدد آن به هوا از طرق خروجی مکش را می گیرند. در میان جاروبرفی های موجود نمونه هایی که دارای فیلتر میکرون هستند بهتر از نمونه های معمولی گردو غبار را فیلتر می کنند.  در این میان مدل هایی که فیلترهای HEPA استفاده می کنند بهترین گزینه ها هستند.

 

 


سیستم حفاظت از موتور

با وجود اینکه جاروبرقی ها موتورهای قدرتمندی داری اما گاهی اوقات به دلایل مختلف مانند بسته شدن مجرای مکش فشار زیادی به موتور و سیستم مکش جارو برقی وارد می شود که ممکن است باعث از کار افتادن آن شود. مدل هایی که دارای سیستم حفاظت از موتور هستند در چنین مواقعی موتور را به صورت اتوماتیک از مدار خارج می کنند تا آسیبی  به آن وارد نشود.


 

» برچسب ها : , راهنمای , جامع , خرید , جارو , برقی , تصاویر , راهنمای , جامع , خرید , جارو , برقی , تصاویرمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا