اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14755 مورخ:[1393-07-14 14:08:01]
در مورد ویندوز 10 چه می‌دانیم؟

در مورد ویندوز 10 چه می‌دانیم؟

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که نسخه بعدی سیستم‌عامل ویندوز خود را به‌زودی وارد بازار خواهد کرد. این سیستم عامل که ویندوز 10 نام دارد نسبت به نسخه‌های قبلی برتری‌هایی دارد و قرار است تا استانداردهای بسیاری را تغییر دهد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر، هنگامی که ویندوز 8 وارد بازار شد بسیاری از کاربران ویندوز در برابر این نسخه جدید مقاومت نشان دادند و حاضر نشدند تا به این نسخه جدید مهاجرت کنند.

 
شرکت مایکروسافت نیز به خوبی متوجه این موضوع شده است و تصمیم دارد تا در نسخه جدید به بسیاری از درخواست های کاربران پاسخ بدهد.

 
 
 
 
 
 
 
چه زمانی می توانیم ویندوز 10 را تهیه کنیم؟
 
مایکروسافت هنوز تاریخ دقیقی برای زمان انتشار ویندوز 10 مشخص نکرده است، اما بر اساس اطلاعات منتشر شده می توان گفت که این نسخه در اوایل سال 2015 وارد بازار می شود.
 
 
 
 
قیمت ویندوز 10 به چه مقدار خواهد بود؟
 
همانند تاریخ قیمت این محصول نیز هنوز تعیین نشده است اما خبر خوب این است که کاربران ویندوز 8 می توانند به صورت رایگان ویندوزهای خود را به نسخه 10 ارتقا بدهند.
 
 
 
چرا ویندوز 10؟ ویندوز 9 چه شد؟
 
دلایل بسیاری برای نام گذاری این نسخه از ویندوز وجود دارد و افراد بسیاری نیز احتمالات مختلفی را به این تصمیم نسبت داده اند، اما شاید واضح ترین دلیل تغییرات اساسی این نسخه باشد که باعث شده تا مایکروسافت تصمیم گیرد یک شماره ویندوز را به جلو بیاندازد.
 
 
 
 
 
ویندوز 10 برای همه دستگاه ها است.
 
مایکروسافت مدت زیادی بود که تلاش می کرد تا فاصله میان تبلت ها، موبایل ها و کامپیوترهای شخصی را از بین ببرد و از یک سیستم عامل مشابه در تمامی آن ها استفاده کند. نسخه جدید ویندوز نیز به صورت تقریبآ مشترک برای موبایل، تبلت و کامپیوترها ساخته شده است.
 
 
 
 
 
نرم افزارها به شکلی در این سیستم عامل مشترک ساخته می شوند؟
 
مایکروسافت هنوز توضیح مشخصی درباره نحوه اشتراک نرم افزارها نداده است اما به نظر می رسد این شرکت تصمیم دارد تا به کاربران اجازه دهد با یکبار خرید یک نرم افزار از آن در تمامی نسخه ها استفاده کند. به این معنی که شما با خرید نسخه کامپیوتری آفیس به صورت خودکار نسخه موبایل و تبلتی آن برای ویندوز را نیز به دست می آورید.
 
 
 
نرم افزارهای تمام صفحه ویندوز 8 چه می شوند؟
 
اگر از ویندوز 8 استفاده کرده باشید متوجه شده اید که این سیستم عامل به نرم افزار های تمام صفحه ای مجهز بود که بیشتر برای کاربران تبلت ها مفید بود. مایکروسافت تصمیم گرفته است تا این ویژگی را ایجاد کند که این نرم افزارها به صورت معمول و پنجره ای نیز اجرا شوند.
 
 
 
 
 
منوی استارت بر می گردد.
 
یکی از بزرگ ترین تغییرات ویندوز 8 حذف شدن منوی استارت به شکل معمول بود که با اعتراض بسیاری از کاربران مواجه شد. شرکت مایکروسافت نیز متوجه این موضوع شده است و تصمیم دارد تا منوی استارت را به صورت قبلی بازگردانی کند. افرادی که از نسخه جدید استارت راضی بودند و به آن عادت کرده اند نیز می توانند با استفاده از ابزار مخصوص این منو را شبیه استارت ویندوز 8 کنند.
 
 
 
 
 
برای اجرای ویندوز 10 به چه سخت افزاری نیاز است؟
 
مایکروسافت با معرفی ویندوز 8 استفاده از پردازنده های 64 بیتی را به اجباری برای استفاده از این سیستم عامل تبدیل کرد. بنابر این می توان با اطمینان گفت که این سیستم عامل نیز به پردازنده هایی 64 بیتی نیاز خواهد داشت و بر دستگاه های 32 بیتی اجرا نمی شود.
 
 

» برچسب ها : , در , مورد , ویندوز , 10 , چه , می‌دانیم؟ , در , مورد , ویندوز , 10 , چه , می‌دانیم؟مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا