اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14730 مورخ:[1393-07-11 17:14:01]
قیمت جدید تندر90 چه زمانی مشخص می شود ؟

قیمت جدید تندر90 چه زمانی مشخص می شود ؟

با وجود گذشت سه ماه از موعد تعیین قیمت جدید خودروی تندر 90، تاکنون این کار صورت نگرفته است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از ایران جیب ، اگرچه اوایل تیرماه قیمت جدید خودروهای داخلی از سوی شورای رقابت اعلام شد اما در میان قیمت‌های اعلامی نامی از خودروی تندر 90 نبود.

 

در همان زمان رضا شیوا - رییس شورای رقابت - در پاسخ به پرسش‌های صورت گرفته در این زمینه اعلام کرد که "با دریافت اطلاعات مربوطه از خودروسازان، ظرف چند روز آینده قیمت جدید تندر 90 اعلام خواهد شد."

 

شیوا خاطرنشان کرده بود که "خودروسازان تا زمان مشخص شدن قیمت تندر 90 این خودرو را باید با قیمت سال گذشته (1392) بفروشند و پیش از تعیین قیمت جدید حق هیچگونه افزایش قیمتی را ندارند."

 

این اظهارات در حالی بود که سال گذشته نیز شورای رقابت در زمان مدیریت جمشید پژویان قیمتی برای خودروی تندر 90 تعیین نکرد و خودروسازان راسا نسبت به تعیین قیمت این خودرو براساس قیمت‌های پایه تعیین شده از سوی سازمان حمایت اقدام کردند.

 

با این حال با وجود گذشت حدود سه ماه از وعده رییس شورای رقابت برای تعیین قیمت جدید خودروی تندر 90، این کار هنوز صورت نگرفته است. هم‌اکنون قیمت تندر 90 در کارخانه‌های سازنده حدود 36 میلیون و 500 هزار تومان و در بازار حدود 39 میلیون و 500 هزار تومان است.

 

این وضعیت در حالی است که در چند ماه اخیر تولید خودروی تندر 90 به حداقل ممکن (روزانه 30 دستگاه در یکی از کارخانه‌های تولیدکننده) کاهش یافته است و براساس شنیده‌ها افزایش تولید این خودرو منوط به نتیجه مذاکرات ایران و گروه 1+5 است.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا