اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14712 مورخ:[1393-07-09 17:04:01]
   احتمال کاهش قیمت دام زنده برای عید قربان

احتمال کاهش قیمت دام زنده برای عید قربان

قیمت هر کیلوگرم دام زنده 11 تا 11 هزار و 500 تومان است که البته این قیمت ممکن است تا روز عید قربان به دلایل مختلف تغییر کند و با توجه به اینکه دام از سایر شهرستان ها به تهران آورده می‌شود احتمالا کمی کاهش قیمت خواهیم داشت.

به گزارش  مازند اصناف و به نقل از اتاق اصناف ايران، علی اصغر ملکی اظهار کرد: حدود 60 هزار رأس دام زنده از گوسفندان عشایری و روستایی برای عید قربان جمع آوری شدند.

 

وی با بیان اینکه برای ایام عید قربان برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا کمبود دامی نداشته باشیم، گفت: سازمان میادین میوه و تره‌بار در جایگاه‌های ویژه ای که برای این منظور در نظر گرفته‌اند، دام زنده عرضه می‌کنند و دامپزشکان در آن محل حضور دارند و دام ها تحت نظر دامپزشک دارای صلاحیت، مورد معاینه قرار می‌گیرند و کاملا بهداشتی کار ذبح آن‌ها انجام می‌شود.

 

ملکی یادآور شد: غیر از جایگاه‌هایی که برای عید قربان در نظر گرفته شده، سه جایگاه وجود دارند که همه روزه آماده سرویس‌دهی و فروش دام هستند که این جایگاه‌ها شامل احمدآباد مستوفی، خیابان خاوران و تهرانپارس می‌شود.

 

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی  با بیان اینکه با برنامه ریزی مناسب می‌توانیم از افزایش قیمت گوشت در شش ماهه دوم سال جلوگیری کنیم، گفت: به مسئولان توصیه می‌کنیم از همین امروز به فکر تامین نهاده‌های دامی برای شش ماهه دوم سال باشند چون از اواخر تابستان و اوایل پاییز، دامدار دامش را به روستا و جایگاه‌های مخصوص می‌برد؛ بنابراین به نهاده‌های دامی نیاز دارد. / ایسنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا