اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14697 مورخ:[1393-07-07 11:48:01]
قیمت لبنیات تغییر نمی کند/ مردم توانایی خرید محصولات لبنی را ندارند
عضو هیات مدیره انجمن صنایع لبنی :

قیمت لبنیات تغییر نمی کند/ مردم توانایی خرید محصولات لبنی را ندارند

مشاور صنایع شیر ایران گفت: در صورتی که نرخ شیر خام از ۱۲۰۰ به ۱۳۰۰ تومان افزایش یابد، مسئولان باید با افزایش ۶ درصدی قیمت فراورده‌های لبنی موافقت کنند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از تراز ، حسین چمنی در رابطه با افزایش نرخ شیر خام از ابتدای مهرماه سال جاری به ۱۳۰۰ تومان، افزود: به اعتقاد ما اگر قیمت شیرخام از ۱۲۰۰ به ۱۳۰۰ تومان افزایش پیدا کند باید مسئولان با افزایش حداکثر ۶ درصدی قیمت لبنیات نیز موافقت کنند.

 

وی با بیان اینکه افزایش نرخ شیر خام از ۱۲۰۰ به ۱۳۰۰ تومان قیمت تمام شده تولید فراورده های لبنی را افزایش می دهد، اظهار کرد: در صورتی که با وجود این مساله، قیمت لبنیات افزایش نیابد، شرکت‌های لبنی وارد نقطه زیان می شوند.


این در حالی است که عضو هیات مدیره انجمن صنایع لبنی به خبرنگار تراز گفت: روز سه شنبه این مساله در جلسه هیات مدیره صنایع لبنی مطح و نسبت به آن تصمیم گیری خواهد شد.


محد فربد افزود: فعالان صنایع لبنی به هیچ عنوان علاقمند و یا به دنبال افزایش قیمت محصولات لبنی نیستند زیرا مردم قدرت خرید نداشته و در صورت هرگونه افزوده شدن به قیمت ها شاهد کمرنگ تر شدن لبنیات در سبد خانوار خواهیم بود.


وی خاطر نشان کرد:‌ اکنون صنعت لبنیات در حالت زیان ده قرار دارد و سود قابل توجهی نیز بدست نمی آورد و در صورت افزایش هزینه ها و به ویژه قیمت شیر خام به حتم فشار فراوانی به این صنعت وارد خواهد شد.


وی در پایان تاکید کرد:‌ همه چیز بستگی به نظر اعضای هیات مدیره در جلسه آینده دارد و بعید می دانم که نرخ های فعلی محصولات لبنی افزایش یابد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا