اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14696 مورخ:[1393-07-07 11:45:01]
طرح اصلاح قانون نظام صنفی در مجلس شورای اسلامی کلید خورد /محدودیت حضور افراد در دو دوره هیات مدیره برداشته خواهد شد
نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

طرح اصلاح قانون نظام صنفی در مجلس شورای اسلامی کلید خورد /محدودیت حضور افراد در دو دوره هیات مدیره برداشته خواهد شد

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست هیات رئیسه اتاق اصناف ایران از طرح اصلاح قانون نظام صنفی در مجلس خبر داد و اعلام کرد: اصلاحات باید به گونه ای باشد که جایگاه اتاق اصناف تا سطح اتاق بازرگانی و اتاق تعاون و حتی بالاتر از آن افزایش یابد.

به گزارش مازند اصناف ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران،افزود: دومین هدف از اصلاح قانون نظام صنفی محتوای آن به لحاظ قدرت بخشی به این قانون و کاهش قدرت دولت در این بخش تعریف شده است.

وی اظهار کرد: قانون نظام صنفی مترقی نوشته شده ؛ لذا نباید تنها ضعف ها را دید هر چند که در بعد نظارت باید جایگاه اتاق اصناف ایران برابر با اتاق بازرگانی و اتاق تعاون باشد و تمام تصمیمات حوزه اقتصاد در بخش خصوصی باید از طریق هر سه اتاق مذکور مشترکا صورت گیرد.

ندیمی تصریح کرد: جایگاه اتاق اصناف را در بخش تصمیم گیری و تصمیم سازی با اتاق بازرگانی و اتاق تعاون برابر خواهیم کرد به صورتی که چنانچه اتاق های بازرگانی و تعاون در شورای پول و اعتبار و سایر کمیسیون ها نماینده دارند، نماینده اتاق اصناف ایران هم حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: باید در مباحث مربوط به اشتغال و حقوق در ازای فرصت های ایجادشده تعریفی از منابع داشته باشیم و تلاش خواهیم کرد در این زمینه نظرات مثبتی را در این قبیل موارد داشته باشیم تا مشکلات اصناف رفع شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: محدودیت حضور افراد در دو دوره 4 ساله هیات مدیره اتحادیه ها یا اتاق ها ، تشکل های صنفی را از تجارب مدیریتی خالی می کند، اما اکنون مشکلی را ایجاد نمی کند زیرا که برای نخستین انتخابات آینده چهار سال زمان داریم و در این مدت قانون حتما بازنگری خواهد شد.

ندیمی با بیان اینکه اکنون تحولات جدیدی در اتاق اصناف ایران بویژه در بخش همراهی با دولت بوجود آمده است، درباره ترکیب هیات عالی نظارت گفت: تلاش خواهیم کرد تا جایگاه اتاق اصناف ایران ارتقاء یابد و به لحاظ نظام تصمیم گیری، تا هر زمان که لازم باشد در ترکیب هیات عالی نظارت حضور یابد.

وی افزود: با گذشت یک سال از اجرایی شدن قانون نظام صنفی، اکنون نقاط ضعف آن شناسایی شده و نیاز به اصلاحات ضرورتی است که مجلس نیز بر آن واقف است.

ندیمی یکی از عمده ترین این موارد را حوزه بازرسی و نظارت اتاق های اصناف دانست و تصریح کرد: بهترین شیوه نظارت، واگذاری کار اصناف به خود تشکل های صنفی است و باید متناسب با ماموریتها ، امکانات لازم نیز در اختیار این تشکل ها قرار گیرد.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا