اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14552 مورخ:[1393-06-28 23:26:01]
قیمت معروف‌ترین مدل‌های دوربین مداربسته+جدول عکس‌دار
راهنمای خرید دوربین های مدار بسته

قیمت معروف‌ترین مدل‌های دوربین مداربسته+جدول عکس‌دار

ترس از وقوع جرم در محل اداری و مسکونی، محافظت از اطلاعات،امکان مدیریت فضا در ساختمان‌های چند طبقه و ... از عمده دلایل استفاده از این وسیله در محیط‌های مختلف است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازارخبر، دوربین‌های مدار بسته ابزارهای نوینی هستند که نیاز به داشتنشان بیش از قبل احساس می‌شود.

ترس از وقوع جرم در محل اداری و مسکونی، محافظت از اطلاعات،امکان مدیریت فضا در ساختمان‌های چند طبقه و ... از عمده دلایل استفاده از این وسیله در محیط‌های مختلف است.

به طور کلی دوربین‎های موجود در بازار بر اساس نوع هدف و کاربردشان به سه نوع نظارتی،حفاظتی و تلفیقی تقسیم می‌شوند که هریک کاربردهای مخصوص به خودش را داراست.
 
نظارتی : سیستم های مداربسته نظارتی جهت کنترل تردد ، کنترل کارکرد و مدیریت پرسنل یک مجموعه در طی ساعات فعالیت مجموعه نصب می شود

حفاظتی : این نوع سیستم فقط در محیط پیرامونی ، درب ورودی و خروجی و مناطق قابل نفوذ در مجموعه تعبییه می گردد و عمده نیاز به این سیستم در ساعات غیر فعال مجموعه خواهد بود از اینرو اکثر تجهیزات باید مناسب کار در نور کم و به صورت دید در شب در نظر گرفته شوند

تلفیقی : به سادگی مشخص است که در صورت نیاز به کنترل و مدیریت پرسنل و حفظ امنیت مجموعه سیستم ها به صورت نظارتی حفاظتی یا تلفیقی نصب می گردد که متداول ترین نوع سیستم های مداربسته می باشند.

اگر سری به بازار فروش این محصول زده باشید،در خواهید یافت که نیمی از محصولات موجود در بازار از این نوع محصول، آنالوگ هستند که دوربین‌ها توسط کابلا کواکسیال از هر دوربین به دستگاه DVR به صورت مجزا متصل می‌شود و دستگاه کار تبدیل سیگنا‌ل‌های انتقالی به تصاویر دیجیتالی را انجام داده و نمایش و حتی ضبط خواهند شد. 

برق در این سیستم ها به صورت مستقیم برای هر یک یا هر چند دوربین متناسب با متراژ ، فاصله و نوع کابل برق است.

مزیت  این سیستم ها این است که  می توان از دوربین های آنالوگ متفاوت و از شرکت های سازنده متفاوت بهره برد چراکه تصاویر در دستگاه DVR  پردازش شده و دوربین ها فقط سیگنال به دستگاه ارسال می کنند.

با توجه به تعریف بالا ، می توان به طور مثال در سیستمی با ۱۶ دوربین از ۱۶ دوربین با ۱۶ برند متفاوت استفاده کرد و در نهایت دستگاهی با برند متفاوت از دوربین ها نصب و متناسب با نیاز راه اندازی کرد. 
مشاهده نمایند. 

انتقال تصاویر در سیستم های مداربسته آنالوگ به سادگی قابل اجراست و کاربر می تواند با اتصال دستگاه DVR  به مودم و اینترنت ، تصاویر زنده و یا ضبط شده سیستم خود را از هر کجا مشاهده و مدیریت نماید.

از سوی دیگر هزینه تجهیزات این نوع وسیله نسبت به سایر دوربین های تحت شبکه بسیار پائین است و به راحتی نصب و در صورت بروز نقص و مشکلی، عیب یابی خواهند شد.

اما در کنار مزایای گفته شده برای این نوع مدل، باید به این نکته توجه داشت که در سیستم های بزرگ با تعدد دوربین،هزینه کابل کشی بسیار بالا و در مواردی با دقت بالا، کیفیت دوربین ها کمی محدود خواهد بود.

دوربین‌های آنالوگ خود انواع مختلفی دارند که در زیر به آنها اشاره شده است:

دوربین دام :

دوربین دام یا گنبدی که به شکل گنبد یا نیم کروی هستند متناسب با ظاهر جهت نصب بر روی سقف طراحی شده و بنابرین در اماکن مسقف نصب می شوند.

دوربین های دام می توانند همراه با مادون قرمز برای دید در شب بوده یا قابلیت ضد ضربه داشته باشند برای نصب در محل هایی که ارتفاع سقف کوتاه باشد.

این نوع دوربین ها اکثرآ با لنز ثابت ( زاویه دید ثابت ) در دسترس بوده ولی مدل هایی با لنز متغییر جهت تغییر در زاویه دید مطلوب در هنگامم نصب را دارا می باشند

محل نصب این دوربین ها در اماکن مسقف مانند ادارات ، شرکت ها ، مدارس ، بانک ها و … می باشد.

دوربین دید در شب :

دوربین های دید در شب به دوربین های دارای مادون قرمز اتلاق می گردند که از نظر ظاهری متفاوت بوده و لی عمدتآ به صورت استوانه ای شکل بوده و به صورت کامل همراه با لنز و پایه فروخته می شوند
تفاوت دوربین های دید در شب در برد ( متراژ ) و زاویه مادون قرمز بوده و با لنز ثابت و متغییر در دسترس می باشند

قابل نصب در کلیه فضاهای خارجی می باشند ( به دلیل وجود مادون قرمز کلیه سازندگان این نوع دوربین ها را به صورت ضد آب می سازند جهت جلوگیری از انعکاس نور مادون قرمز به لنز دوربین )

 دوربین گردان :

دوربین های دارای قابلیت گردش در زوایای افقی و عمودی و همچنین زوم ( بزرگنمایی ) می باشند و به دو صورت داخلی و خارجی موجود می باشند.

تفاوت این دوربین ها در سرعت و زاویه گردش موتور دوربین و همچنین قابلیت بزرگنمایی آن ها می باشد و به طبع بزرگنمائی بیشتر یعنی قیمت بالاتر .

استفاده از این دوربین ها در اماکنی که دوربین های ثابت نصب شده امکان پوشش کامل و دقیق به خریدار نمی دهند و نیاز به نصب تعداد بالاتر از دوربین های ثابت می باشد توصیه می شود.

این دوربین ها می توانند جایگزین چندین دوربین ثابت بوده ولی استفاده از این دوربین ها بدون دوربین های ثابت توصیه نمی شود .

چند توصیه مهم:

معمولا شرکت‌های سازنده فعال و سرشناس دوربین‎های مداربسته بخشی را به کارشناسان اختصاص داده‌اند تا به مشتریان خود در این زمینه کمک کنند.

حتما توصیه می‌شود که قبل از خرید با کارشناسان در باره‎ی کالای مد نظرخود صحبت کنید تا دانشتان برای خرید تکمیل شود.

شرکت مشاور شما از محل پروژه شما بازدید کرده و طرحی جامع متناسب با نیاز و بودجه شما تهیه و بدون هزینه در اختیار شما قرار می دهد .

طرح را پس از بررسی به عنوان مبنای سیستم خود در نظر گرفته و اقدام به اخذ استعلام قیمت از ۲ شرکت دیگر با تجهیزات ذکر شده در طرح اولیه خود نمائید .

پس از بررسی پیشنهادات هر ۳ شرکت ، اقدام به انتخاب پیمانکار خود نمائید و عقد قرارداد کنید.
 
 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا