اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14299 مورخ:[1393-06-06 12:32:01]
نگاهی به بازار کوله پشتی در آستانه بازگشایی مدارس+جدول عکس‌دار

نگاهی به بازار کوله پشتی در آستانه بازگشایی مدارس+جدول عکس‌دار


خرید کیف و کوله‌پشتی در آغاز سال تحصیلی و در کنار سایر ملزومات،جزء آن دسته از خریدهایی است که کمتر والدینی و یا دانش‌آموزی از خیرش می‌گذرند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر،بدون شک در هر پایه‌ای از سال تحصیلی، خاطرات شیرین مدرسه به روز اول و پیداکردن همکلاسی‌های جدید منتهی نمی‌شود.

خرید کیف و کفش و سایر ملزومات مدرسه جزء آن دسته از شیرینی‌هایی است که کمتر دانش‌آموز و والدینی از خیرش می‌گذرند.

کمتر زمانی به آغاز سال تحصیلی باقی مانده و امسال هم با توجه به عدم برگزاری نمایشگاه‌های مدارس، بازار و سایر مراکز خرید خیلی پیش از زمان مقرر داغ شده‌اند.

گذری بر بازار کیف و کوله حاکی از آن است که تولید کیف مدرسه کار پیچیده‌ای نبوده  و در این بین تنها ظاهر و جلوه محصول اهمیت زیادی دارد که متأسفانه در این زمینه تولیدکنندگان داخلی از رقبای خارجی عقب افتاده‌اند.

از سوی دیگر نگاهی به قیمت‌های موجود در این بازار حاکی از نوسانات قیمت موجود در این عرصه است.
قیمت کوله‌پشتی و کیف‌های بازار بسیار متغیر و از کم‌کم 25 تا متوسط 100 هزار تومان و حتی بالاتر را شامل می‌شود.

 

 

همانند هر بازار دیگر، بازار کیف و کفش هم تابع عرضه و تقاضا بوده و برای اجناس با کیفیت بالا و پر تقاضا، قیمت بسیار بالاتر از سایر اجناس تعیین شده است.

راهنمای خرید

مدل‌های کیف‌های مدرسه بسیار متنوع بوده و در هر قیمتی کیف وجود دارد.

به همین دلیل در کنار خرید سادهٔ یک کیف یا کوله‌پشتی باید به اصلی‌ترین معیارها توجه کرد.

 یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که کیف مدرسه به‌محض اینکه پر می‌شود، نباید سنگین‌تر از 15-10 درصد وزن کودک باشد؛ بنابراین بهتر است کیفی سبک انتخاب کنید، تحقیقاتی که در این زمینه به انجام رسیده‌اند، نشان می‌دهند بچه‌هایی که کیف‌هایشان تا 8 کیلوگرم وزن دارند، دو برابر بیشتر از بقیه برای حمل کیفشان دچار زحمت می‌شوند.

از سوی دیگر یک کیف خوب نباید بزرگ‌تر از شانه‌های کودک باشد و پس از پس از آویزان کردن باید حدود سه سانتی‌متر بالاتر از خط کمر (گودی کمر) قرار بگیرد.

تسمه‌های کوله‌پشتی باید طوری تنظیم شود که کوله از ناحیه آخرین مهره کمری که به‌موازات خط ناف در ناحیه پشتی قرار دارد، پایین‌تر نیامده و شانه‌ها را به طرف عقب نگه دارد.

تمایل شانه‌ها به طرف جلو، به جا ماندن آثار بند کوله‌ها و ایجاد قرمزی روی پوست افراد و افت کوله به سمت پایین از استاندارد نبودن کوله‌های پشتی است. 

به‌طورکلی، کوله‌پشتی و محتویات آن باید کمترین وزن را به بدن دانش‌آموز وارد کند. جنس کوله باید از نوع سبک باشد که خود موجب اضافه‌وزن نشود. 

کوله‌پشتی باید دو بند برای قرار گرفتن بر روی دو شانه داشته باشد. 

کوله‌پشتی‌ها باید دو بند ضخیم داشته باشند و نباید از بند برای حمل آن‌ها استفاده شود. 

لازم به ذکر است که   بند نازک کوله‌پشتی، به رگ‌های عصب و خونی آسیب وارد کرده و احتمال ایجاد دردهای عصبی مزمن و ناراحتی‌های پوستی را افزایش می‌دهد.

 

 

توضیح جدول

یقیناً تهیه جدولی از انواع کوله‌پشتی‌های موجود در بازار و همهٔ طرح‌ها کاری غیرممکن است. به همین دلیل در جدول زیر سعی شده تا تنها به برخی از مدل‌های موجود در بازار و البته زیر قیمت 200 هزار تومان اشاره شود.

 

 


» برچسب ها : , قیمت , کوله , پشتی , جدول , قیمت , کوله , پشتی , جدولمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا