اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14238 مورخ:[1393-06-03 13:33:01]
 مدير حوزه‌ هاي علميه کشور : حضور اصناف در تحولات فرهنگي و اقتصادي مهم است

مدير حوزه‌ هاي علميه کشور : حضور اصناف در تحولات فرهنگي و اقتصادي مهم است

مدیر حوزه‌ های علمیه کشور بر ضرورت توجه به جایگاه مسجد در بازار مدرن تاکید کرد و گفت : پیش از این حوزه علمیه و مسجد در بازار قرار داشت و بازاریان صبح زود قبل از کسب و کار پای درس عمومی علما می‌نشستند.

گزارش مازند اصناف : از اتاق اصناف ایران به نقل از واحد مرکزی خبر ، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور و عضو خبرگان رهبری در کنگره ملی 10هزار شهید اصناف و بازار که امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، اظهار داشت : نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری هم نشان می دهد این کنگره حرکت بزرگ در عرصه فرهنگی است.


عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در معماری بازار امروز توجهی به وجود مسجد یا حوزه علمیه نمی‌شود، خواستار توجه به آن شد و گفت : بازار با عنایت الهی از آزمون اقتصاد مقاومتی سربلند بیرون خواهد آمد، امروز شرایط عوض شده است، اما باز هم آمریکا این شرایط را رقم می زند، بنابراین دولت باید سینه سپر کند و در برابر این هجمه و دشمنی‌ها بایستد تا بتواند این توطئه را یکی پس از دیگری کنار بزند.


وی تصریح کرد : نقش اصناف و بازار در انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و حتی در شرایط کنونی در رابطه با رخدادها و رویدادها بسیار ممتاز و تاثیرگذار بوده است که باید این دستاوردها حفاظت و تبیین شود.


آیت الله حسینی بوشهری گفت : از مقام شهدا تجلیل می کنیم و خداوند متعال هم از این مقام والای آن ها تکریم کرده و در قرآن کریم فرموده است: «وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی سَبیلِ اللّهِ أَمْواتًا بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»؛ «وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبیلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاء وَلَکِن لاَّ تَشْعُرُونَ» و «وَالَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَلَن یُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ سَیَهْدیهِمْ وَ یُصْلِحُ بالَهُمْ وَیُدخِلُهُمُ الجَنَّةَ عَرَّفَها لَهُ» .


آیت‌الله بوشهری اظهار داشت: برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت گاهی باید تلاش کنیم و فضای عطرآگین دفاع مقدس همواره باید زنده باشد، زیرا دشمنان هنوز دست از سر ما بر نداشته اند و توطئه می‌کنند.


وی تاکید کرد : نسل نو بازار باید بداند وارث چه گروهی است ، وارث بازاریانی که در 15 خرداد سال 42، جنبش تنباکو، قیام مشروطه و هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند، بنابراین باید پیام روشن بازاریان قدیم را به نسل نو منتقل کنیم که بازاریان با روحانیت همواره کنار هم بودند و در مقابل استعمار ایستادند.


مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: در زندگی شهدای ما فقط دین و آرمان های دینی دغدغه‌ بوده است و هیچ امر دیگری
را بر حفظ دین و آرمان‌های دینی مقدم نمی‌دانستند و با تمام هستی‌شان فداکارانه از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کردند.


وی افزود: شهدای ما به دنبال حقیقت بودند و به دنبال منفعت نبودند، دنبال راه بودند و مسیر را انتخاب کردند، بازاریان خودشان را که در مقابل دین خدا طلبکار نمی دانند، بلکه بدهکار خدا می‌دانند.


آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: مومنان با جان و مال خود جهاد می کنند و به خدا و رسولش ایمان دارند، در این راه ایستادگی دارند، برخی افراد که دیروز مقلد امام(ره) بودند، امروز رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را همراهی و یاری می‌کنند و حتی به فرزندانشان وصیت می‌کنند که بازار پا به پای مرجعیت و روحانیت پیش رفته است ، این راه را ادامه دهید.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا