اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14231 مورخ:[1393-06-03 08:47:01]
قیمت انواع عینک حرفه‌ای کوه‌نوردی+جدول عکس‌دار

قیمت انواع عینک حرفه‌ای کوه‌نوردی+جدول عکس‌دار

خرید یک عینک مقاوم و مناسب شرایط آب و هوای کوهستان، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید همواره در انتخابش دقت به خرج داد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر،حتی با نگاهی به فیلم‌های ساخته‌شده در کوهستان‌ها هم در خواهیم یافت که شرایط آب و هوا در ارتفاعات، خرید یک عینک مناسب را تا چه اندازه لازم می‌کند.

 

عینک مخصوص کوهنوردی جزء آن دسته از وسایلی است که باید در حین انتخابش کاملاً دقت به  خرج داد.


چراکه در اگر در فصل تابستان به کوه رفته باشید، درخواهید یافت که نور خورشید تا چه اندازه نزدیک و آزاردهنده بوده و همچنین در فصل زمستان هم بارش‌های سنگین مانع از ادامهٔ درست مسیر و نگاه به جلو می‌شود.

 

اکثر عینک‌های آفتابی برای محافظت از چشم‌ها در برابر پرتوهای مضر نور خورشید طراحی شده‌اند. برچسب روی عینک، محافظت در برابر اشعه ماوراءبنفش و سایر امواج نورانی طبیعی را مشخص می‌کند  و برخی از کوهنوردان نه‌چندان حرفه‌ای به استناد همین نکته تصور می‌کنند که عینک آفتابی معمولی با هزینه‌ای بالاتر از سایر عینک‌ها همان کار عینک کوهنوردی را انجام داده و دیگر نیازی به‌صرف هزینه‌ای جداگانه نیست.

اما نباید از یاد برد که امواج ماورا بنفش در ارتفاعات بلند در نزدیک‌ترین نقطه با انسان قرار داشته و عینک مخصوص کوهنوردی باید این امواج را کاهش دهد.


از سوی دیگر این عینک نباید اختلاف سطحی در دید ایجاد کند.

از آنجایی که میزان تحرک و جابه‌جایی یک کوهنورد بسیار زیاد است، به همین خاطر عینک باید روی صورت فیکس بوده و به‌هیچ‌وجه تکان نخورد.

محکم و مقاوم بودن عینک یکی دیگر از نکاتی است که باید آن را مدنظر  گرفت. چراکه هر آن امکان دارد عینک پرت شود و یا سایر وسایل محکم روی عینکتان بیفتد و باعث شود که عینک بشکند.

از سوی دیگر تجربه برخی از کوهنوردان حرفه‌ای ثابت می‌ماند که عینک کوهنوردی مناسب عینکی است که باید اطرافش پوشیده باشد تا ذرات یخ و یا گرد و خاک به داخل چشم نفوذ نکند.

بدون شک نکات گفته‌شده در خرید عینک کوهنوردی را اگر یک کوهنورد مبتدی باشید نخواهید فهمید.

به همین دلیل همواره توصیه ‌شده است که یا از فروشندگان آشنا خرید انجام بگیرد و یا در هنگام خرید با یک فرد آشنا و حرفه‌ای در این زمینه صحبت کنید.


 

 


» برچسب ها : , قیمت , انواع , عینک , حرفه‌ای , کوه‌نوردی , جدول , عکس‌دار , قیمت , انواع , عینک , حرفه‌ای , کوه‌نوردی , جدول , عکس‌دارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا