اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14211 مورخ:[1393-06-02 16:37:01]
قیمت اجاق گازهای خاص بازار+جدول عکس‌دار

قیمت اجاق گازهای خاص بازار+جدول عکس‌دار

برای اینکه یک انتخاب مناسب داشته باشید از قبل در رابطه با فضای مورد نظر،محدوده ی قیمتی ،برند، کارایی ،شکل و ویژگی های یک اجاق گاز تصمیم بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بازار خبر،اگرچه امروزه انواع مختلف وسایل پخت‌وپز و کمک آشپزی همانند ماکروویو، کباب‌پز، بخارپز، آرام‌پز، پلوپز و ... جای خود را در آشپزخانه‌ها باز کرده‌اند، اما باز هم اجاق‌های برقی و به‌ویژه گازی، از محبوبیت دیگری برخوردارند به‌طوری‌که تقریباً هیچ آشپزخانه‌ای را بدون وجود آن‌ها حتی تصور هم نمی‌توان کرد.

از آنجا که این وسیله یکی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین اجزای آشپزخانه است، حتماً در هنگام خرید توجه بسیار زیادی می‌کنید. خصوصاً اگر به استفاده‌های چون شیرینی‌پزی و هنرهایی از این قبیل علاقه‌مند باشید. به کارایی اجاق انتخابی دقت ویژه می‌کنید.

 

 

ابعاد و اندازه

قبل از اینکه برای خرید گاز آشپزخانه خود اقدام کنید، اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، اندازه‌گیری فضایی است که می‌خواهید گاز خود را در آن بگذارید. حتماً ابعاد این فضا را در نظر داشته و قبل از خرید نیز اطلاعات ابعاد گاز انتخابی خود را بررسی کنید.

به‌طورکلی اجاق‌گازها از نظر اندازه به دو شکل هستند: اجاق‌هایی که طول کمتر اما ارتفاع بیشتری داشته و اجاق‌هایی که از نظر طول بزرگ‌ترند. اجاق‌هایی که طول بیشتری دارند نسبت به گروه دیگر تعداد شعله بیشتر و قابلیت‌های بیشتری هم دارند. انتخاب میان این دو نوع بستگی به فضای آشپزخانه، تعداد افراد خانواده شما، میزان استفاده از گاز و همچنین استفاده شما از قابلیت‌های دیگر مانند جوجه‌گردان، گریل و ... دارد.

 

 

شکل ظاهری 

اجاق‌گازها در دو نوع کلی عادی و توکار وجود دارند. نوع توکار برای آشپزخانه‌هایی مناسب است که فضای کوچکی داشته اما  به میزان کافی میز دارند. یکی از معایب این نوع اجاق‌ها نداشتن فر است.

 

 

انرژی مصرفی

برخی اجاق‌ها تنها با گاز، برخی تنها با برق و برخی هم با گاز و هم با برق کار می‌کنند. در برخی انواع آن‌ها خود اجاق با گاز و فر آن با برق کار می‌کند. برخی اجاق‌ها نیز دو فر دارند که یکی با گاز و دیگری با برق کار می‌کند.

اما اجاق‌های گازی و برقی مزایا و معایبی نسبت به یکدیگر دارند. به‌عنوان مثال، سرشعله‌های اجاق‌های گازی سریع‌تر داغ شده و انتقال گرما زودتر انجام می‌شود. بعلاوه، هزینه گاز ارزان‌تر از هزینه برق است.

در گازهای برقی، سرشعله‌های سرامیکی دیرتر گرم شده اما راحت‌تر تمیز می‌شوند. در فر این نوع گازها معمولاً یک فن تعبیه شده که گرما را به‌طور یکنواخت پراکنده کرده و به پخت یکنواخت غذا کمک می‌کند. باید توجه داشت که هزینه برق نسبت به هزینه گاز بسیار بیشتر بوده و استفاده از اجاق‌های برقی در مجموع مقرون‌به‌صرفه نیست.

 

 

ایمنی

کلیه اجاق‌گازهای توکار دارای سیستم ترموکوپل باکیفیت و استاندارد جهانی بوده و بسیاری از قطعات  ترموکوپل ساخت کشورهای تراز اول در صنعت تولید قطعات ایمنی اجاق‌گاز است.

 

 

نکات طلایی

قبل از خرید، دقت کنید که فر آن مطابق با نیاز شما باشد (ظرفیت داخلی آن باید از بیرون قابل برآورد باشد) و توجه داشته باشید که فرهای خودشوی، عموماً فضای پخت کمتری دارند. در صورت امکان، فری تهیه کنید که درهای شیشه‌ای داشته باشد.

در شیشه‌ای آسان‌تر شسته می‌شود و در زمان پخت نیز می‌توانید مواد داخل آن را ببینید. اجاق‌های امروزی بسیار متنوع‌تر از انواع قدیمی است و دارای کباب‌پزها، شعله‌هایی برای سرخ‌کن‌های بزرگ، جایی خاص برای ماهی‌تابه و انواع اجاق‌گاز دو شعله‌ای یا اجاق‌گاز ۵ شعله هستند.

اگر شعله‌ها را جداگانه خریداری می‌کنید، در انتخاب خود دقت کنید تا پاسخگوی نیاز و آشپزخانه شما باشند (جنس این شعله‌ها بسیار متنوع است: شیشه، استیل، لعابی) و تصمیم بگیرید که کدام‌یک از آن‌ها برای شما کارایی بهتری خواهد داشت.

اگر چپ‌دست هستید، اجاق‌هایی را انتخاب کنید که کلیدهای تنظیم آن برخلاف اجاق‌های استانداردی که در سمت راست قرار دارند، در جلوی اجاق قرار گرفته باشند تا برای دسترسی به کلیدها مجبور نباشید دست خود را روی اجاق و گرما بگیرید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که شعله‌های کافی در اختیار دارید تا بتوانید روی آن چند ماهی‌تابه و قابلمه را قرار دهید.

 

 

اجاق‌های هوشمند

اجاق‌گازهای هوشمند و قابل‌برنامه‌ریزی به کدبانوی خانه امکان می‌دهد که با خیال آسوده در حالی که غذایی را روی گاز گذاشته از منزل بیرون برود و مطمئن باشد در زمان مقرر، شعله زیر غذا خاموش می‌شود. 

امروزه پیچ‌های اجاق‌گاز هوشمند هم طراحی شده‌اند این پیچ هوشمند قادر به تشخیص میزان آب موجود در ظرف و یا پخته شدن خوراکی درون ظرف بوده و پس از بررسی آیتم‌های مختلف، در صورت تشخیص فراموش‌شدن زمان خاموش کردن شعله، سوت می‌زند و کاربر را مطلع می‌کند.

اگر پس از چند ثانیهٔ مشخص کاربر برای خاموش کردن شعله اقدام نکرد، پیچ اجاق‌گاز به‌صورت خودکار شعله را خاموش می‌کند. این پیچ هوشمند قابل‌نصب بر روی همهٔ انواع اجاق‌گازهای جدید و قدیمی نیز است.

 

 

توصیه آخر

البته بودجه، فضا و ترجیحات شخصی شما تا حد زیادی در انتخابتان تأثیرگذار خواهد بود، ارزان‌ترین انتخاب، خرید یک اجاق‌گاز فردار با شعله مرکزی است اما امروزه مدل‌های عریض‌تر آن نیز به بازار عرضه شده است.

 

 

 

 


» برچسب ها : , قیمت , اجاق , گازهای , خاص , بازار , جدول , عکس‌دار , قیمت , اجاق , گازهای , خاص , بازار , جدول , عکس‌دارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا