اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1418 مورخ:[1391-08-08 04:31:01]
 همه کسانی که در موضوع کنترل جمعیت دخیل بوده‌اند، باید توبه کنند
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین قرائتی:

همه کسانی که در موضوع کنترل جمعیت دخیل بوده‌اند، باید توبه کنند

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌که همه کسانی که در موضوع کنترل جمعیت دخیل بوده‌اند، باید توبه کنند، گفت: هر وقت ما از قرآن فاصله گرفته‌ایم، سیلی خورده‌ایم و یکی از راه‌های مهجوریت قرآن این است که با معانی الفاظ بازی می‌شود.

به گزارش سایت خبری نجبا از حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در همایش توجیهی آموزشی روحانیون مسئول احیای زکات کشور که در مجتمع یاوران مهدی (عج) جمکران برگزار شد با اشاره به مسئله غدیرخم، گفت: نام 356 نفر از روایان اهل سنت در مسئله غدیر بیان شده است که برخی به آن اذعان کرده‌اند.
 
وی افزود: هیچ انسان با وجدانی باور نمی‌کند که پیغمبر تا 70 روز به رحلت خود، اصول دین را بیان نکرده باشند.
 
این مفسر قرآن با بیان این‌که امامت از اصول دین است، تصريح كرد: اهل‌سنت مولا را به معنای دوستی می‌دانند؛ اما آیا دوستی بیعت می‌خواهد؟ شما که فرزندان خود را دوست دارید با آنان بیعت می‌کنید.
 
رییس ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: مسئله غدیر خم جز بیان ولایت امیرالمومنین (ع) چیز دیگری نیست.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در ادامه با اشاره به مسئله زکات و تاکید قرآن بر آن، بیان داشت: نگاه به زکات باید بر اساس وظیفه شرعی باشد.
 
وی خطاب به روحانیون و مبلغان افزود: بهترین زمان برای تبلیغ زکات، ماه محرم است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.
 
این مفسر قرآن یادآور شد: اگر همه زکات خود را بپردازند، فقیری در روی زمین پیدا نمی‌شود.
 
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین در بخش دیگری از سخنان خود به سياست‌هاي اعمال شده کنترل جمعیت اشاره کرد و گفت: زمانی که موضوع کنترل جمعیت مطرح شد، اساتید زیادی با من تماس گرفتند که در تلویزیون در رابطه با این موضوع صحبت کنم، گفتم اگر یک آیه‌ای در این زمینه در قرآن  پیدا کردید من صحبت می‌کنم.
 
وی با بیان این‌که همه کسانی که در موضوع کنترل جمعیت دخیل بوده‌اند، باید توبه کنند، ادامه داد: هر وقت ما از قرآن فاصله گرفته‌ایم، سیلی خورده‌ایم و یکی از راه‌های مهجوریت قرآن این است که با معانی الفاظ بازی می‌شود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان این‌که بعد از 34 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، همایش روحانیون زکات برگزار می‌شود، گفت: نام زکات 34 بار در قرآن بیان شده است و ما بعد از 34 سال همایش برگزار کرده‌ایم، این کار باید خیلی زودتر برگزار می‌شد و این تاخیر اصلا شایسته نیست.
 
وی خطاب به مبلغان افزود: در تبلیغ خود از تفسیر قرآن استفاده کنید، خطبه‌های امام حسین‌(ع)، حضرت زینب‌(س) و امام سجاد‌(ع) را بیان کنید، تا این نهضت راه بیافتد.
 
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین قرائتی با بیان این‌که رمز موفقیت روحانی این است که وارد مباحث سیاسی نشود، گفت: هیچ زمانی به اندازه امروز برای نشر اسلام آمادگی وجود نداشته است.
 
وی بیان كرد: روحانیون تا زمانی که وابسته به حوزه هستند در بین مردم احترام دارند، چون تا زمانی که مردم ما را به عنوان روحانی می‌شناسند به حرفهایمان گوش می‌دهند.
 
بنابر اعلام پايگاه اطلاع‌رساني حوزه، رییس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: زکات و خمس نباید دولتی شود؛ امسال 100میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است؛ بنابراین باید بسیج شویم مسئله مسجد را حل کنیم و هویت آن را حفظ نماییم.
 
وی در پایان با بیان اینکه اگر کار جمهوری اسلامی هدفمند و بر مدیریت ولایت فقیه باشد، زیباست، خاطرنشان کرد: یکی از خطراتی که دین را تهدید می‌کند، دولتی شدن آن است و ما نباید هیچ وقت دولتی شویم.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا