اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 14176 مورخ:[1393-05-30 06:59:01]
جدیدترین قیمت انواع دستگاه فشارسنج+جدول عکس‌دار

جدیدترین قیمت انواع دستگاه فشارسنج+جدول عکس‌دار

شاید دیگر این روزها حضورش در خانه‌ها عادی‌ باشد. دستگاهی که می‌تواند یکی از اصلی‌ترین ابزارها برای خود مراقبتی باشد.

به گزارش مازند اصنافو به نقل از بازار خبر،امروزه با توجه به بروز بسیاری از بیماری‌ها در نتیجه عدم تعادل در فشارخون افراد در بسیاری از منازل یک دستگاه فشارسنج دیده می‌شود البته با توجه به کارکرد دشوار فشارسنج‌های عقربه‌ای تنها افرادی که تسلط کامل به این نوع فشارسنج‌ها را دارند از آن‌ها استفاده می‌کنند و مابقی فشارسنج‌های دیجیتالی را برای تعیین فشارخون خود و خانواده استفاده می‌کنند.

 

فشارخون نیرویی است که باعث می‌شود، خون درون رگ‌ها جریان پیدا کند.

انتخاب بین فشارسنج‌های دیجیتال، عقربه‌ای و یا جیوه ای تقریباً دغدغه‌ای است که اغلب مصرف‌کنندگان با آن روبرو هستند؛ زیرا برخی به ‌دقت فشارسنج‌های دیجیتال شک می‌کنند، البته عده‌ای نیز از سنگین بودن فشارسنج‌های جیوه ای و طرز کار با فشارسنج‌های عقربه‌ای معترض‌اند.

 

لازم به ذکر است این ادعا که گاهی توسط متخصصین حوزه پزشکی هم گفته شده مبنی بر اینکه فشارسنج‌های دیجیتال دارای دقت مناسب نیستند کاملاً رد شده است. فشارسنج‌هایی که توسط شرکت‌های معروف تولید می‌شوند اغلب دارای تأییدیه از سازمان‌های معتبر پزشکی جهان هستند و دقت آن‌ها تضمین شده است.

 

  در برخی از انواع این فشارسنج‌هایی امکاناتی از جمله تشخیص ریتم قلبی (نامنظمی عملکرد قلب) و میزان ضربان قلب نیز وجود دارد که در دیگر فشارسنج‌ها این امکانات وجود ندارد.

حمل‌ونقل راحت و اندازه‌گیری آسان بخصوص برای افراد مسن یا افراد بی‌سواد از دیگر مزایای آن محسوب می‌شود.

این نوع فشارسنج‌ها بیشتر مورداستفاده خانگی است.

 

یکی از نکات مهم هنگام خرید دستگاه فشارسنج‌های دیجیتالی راحتی استفاده از آن است. دستگاه دیجیتالی به نسبت دستگاه‌های دستی کاربری آسان‌تری دارند و افراد به تنهای و بدون نیاز به دانش خاصی می‌توانند از فشارسنج‌های دیجیتالی استفاده نمایند. در میان فشارسنج‌های دیجیتالی، استفاده از فشارسنج‌های مچی راحت‌تر از فشارسنج‌های بازویی است.

فشارسنج‌های دیجیتالی بازویی بر روی بازو شخص بسته می‌شوند. فشارسنج‌های بازویی دارای قدرت زیادتری در تنظیم باد دستگاه هستند.

 

برای خرید یک فشارسنج دیجیتالی باید در گام اول به کاف دستگاه دقت کنید.

کاف دستگاه همان قسمتی است که بر روی بدن قرار می‌گیرد. کاف‌ها در سه نوع وجود دارند.  کاف مچی – کاف بازویی – کاف مچی-بازویی

انتخاب این بخش به خواست و راحتی شما برای اندازه‌گیری فشارخون است اما باید توجه کنید که اگر کاف مچی را انتخاب می‌کنید حتماً با اندازه مچ دست شما تناسب داشته باشد.

این دستگاه‌های فشارسنج به دلیل حساسیت بالا، اگر به‌طور کامل بر روی دست و بازوی شما قرار نگیرد ممکن است مقادیر اشتباهی را نشان دهد.

 

در گام دوم به‌راحتی در استفاده توجه داشته باشید.

این ویژگی شامل خصوصیات فیزیکی و نرم‌افزاری دستگاه می‌شود. حتی‌الامکان دستگاهی را خریداری کنید که عملیات سنجش فشارخون را با زدن یک دکمه انجام دهد و نتایج آن به‌صورت واضح و کاربردی نمایش داده شود. معمولاً دستگاه‌هایی که چندین پارامتر را به‌طور همزمان نشان می‌دهد برای سالمندان مناسب نیستند.

روش صحیح در استفاده از دستگاه فشارسنج دیجیتالی بدین شکل است که باید بر روی یک صندلی راحت بنشینید و دست خود را ترجیحاً بر روی یک میز قرار دهید. قرارگیری دست باید در مقابل بدن و قلب باشد.

حال برخی از مدل‌ها شدیداً به وضعیت بدن و به‌ویژه وضعیت قرارگیری دست حساس هستند. پس اگر این دستگاه را برای بیماران می‌خواهید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که حساسیت آن به وضعیت بدن کمتر باشد.

 

گام سوم توجه به حافظه دستگاه فشارسنج است.

اگر می‌خواهید تا فشارخون خود را در یک بازه زمانی مشخص اندازه‌گیری کنید (مثلاً هفت روز) بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که حافظه مناسبی برای ذخیره گزارش‌های فشارخون داشته باشد. در این صورت با یک نگاه می‌توانید ببینید که فشارخونتان در هفت روز گذشته چگونه بوده است.

 

قابلیت اتصال به کامپیوتر نیز گام چهارم در خرید یک فشارسنج ایدئال است.

این قابلیت مناسب افرادی است که می‌خواهند اطلاعات مربوط به فشارخونشان را با پزشک معالج در میان بگذارند. برای این منظور کافی است تا دستگاه را به کامپیوتر وصل کرده و گزارش‌های آن را به‌صورت کامل دریافت کنید.

 

گام پنجم دقت در کیفیت باطری دستگاه موردنظر است.

اگر می‌خواهید استفاده راحت‌تری از دستگاه فشارخون دیجیتالی خود داشته باشید بهتر است مدلی را انتخاب کنید که هم شارژی باشد و هم با باطری کار کند.

دقت داشته باشید برخی از فشارسنج‌های نامرغوب، درصورتی‌که شارژ و یا باطری دستگاه ضعیف باشد، اعداد اشتباهی را نشان می‌دهد. توصیه می‌شود در هنگام خرید، مدلی را انتخاب کنید که با کم بودن شارژ، پیغام خطا بدهد.

از آنجایی که امکان تست دقت دستگاه در فروشگاه وجود ندارد و فقط آزمایشگاه‌های پیشرفته قادرند تا کالیبره بودن آن را تعیین کنند، بهتر است تا مدل‌های شناخته‌شده و معتبر بازار را خریداری کنید.

یکی از راه‌های شناخت برند خوب و معتبر، گارانتی و ضمانت‌نامه دستگاه است. بهتر است در هنگام خرید به این موارد دقت کافی را داشته باشید تا بهترین دستگاه را خریداری کنید.

 

قیمت‌ها به تومان هستند

 


 

» برچسب ها : , جدیدترین , قیمت , انواع , دستگاه , فشارسنج , جدول عکس‌دار , جدیدترین , قیمت , انواع , دستگاه , فشارسنج , جدول عکس‌دارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا