اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 1411 مورخ:[1391-08-07 20:09:01]
کرسی سبز بهارستان شما را از دفاع مقدس غافل نکند
روی صحبتم با شماست

کرسی سبز بهارستان شما را از دفاع مقدس غافل نکند

حال آیا رواست که عده ای که تا دیروز در زیر علم رزمندگان دفاع مقدس و با ادعای جانبازی در جنگ تحمیلی سینه می زدند امروز جامه بدرند و آن را خرج اضافی و عبث برای فرهنگ سازی جامعه بدانند.

به گزارش سایت خبری نجبا و به نقل از  بلاغ / ابراهیم علوی - از آنجایی که دومین عامل مرگ و میر در کشور طبق آمار رسمی ،حوادث و سوانح رانندگی است و اینکه بیشترین تلفات هم زمانی رخ میدهد که مردم در حال سفرهای تفریحی هستند که میتوان اینگونه بیان کرد که وقتی  تعطیلات چنده روزه فرا می رسد مردم منتظر خبر مرگ عده ی زیادی از هموطنان هستند.

 

دراین شکی نیست که کنار آمدن با مرگ افرادی که در سانحه رانندگی از قبیل اردوی راهیان نور که منجر به فوت 26 دانش آموز دختر شد بسیار دردناک تر از دست دادن عزیزان در حادثه ای نظیر سیل و زلزله و... است.

  

و پر واضح است که نمی توان رانندگي غیر معمولی در يك جاده فاقد استانداردهاي لازم با يك وسيله نقليه بعضاً فرسوده و اغلب غير ايمن که منجر به وقوع يك تصادف شود را نادیده گرفت که بر اثر آن  تعدادي از افراد جان خود را از دست داده و عده ای هم دچار معلولیت های دائمی از اثرات جبران ناپذیر تصادفات جاده ای می شوند را با بعد مادی محاسبه کرد.

برای نمونه طی آماری که مرکز هدايت عمليات بحران اورژانس كشور اعلام كرد،در خرداد ماه امسال حوادث و سوانح رانندگی   89 كشته و 748 مجروح برجاي گذاشت.

 

 تا زمانی که تلفات حوادث جاده ای نه با مخاطب قرار دادن مردم  برای  حذف یا جلوگیری از اردوهای فرهنگی دانش آموزی یا بطور کل مردم را ملزم به نرفتن سفر چه بصورت تفریحی ،زیارتی و علمی پژوهشی و ...بلکه بصورت یک مطالبه عمومی در دستور کار وزارت خانه ها یا شرکت های خودرو سازی قرار نگیرد ما خواسته یا ناخواسته شاهد اینگونه حوادث تلخ هستیم.

 

 سالانه هزاران نفر از شهروندان كشورمان بنا به دلایل گوناگون جان خود را بر برخی بی ملاحضه گی ها در جاده ها از دست مي دهند بطور مثال سال گذشته 14هزار نفر در سوانح رانندگي درون شهري و برون شهري و 20هزار نفر در كل كشور جان خود را از دست دادند.

 اما  اینکه بخواهیم برای پاک کردن صورت مسئله انگشت اتهام را به سمت  نهادی ببریم که  میزبان حضور داوطلبانه میلیونها جوان مشتاق به مناطقی که در قالب کاروان راهیان نور به جنوب کشور نه تنها از سوی وزارت آموزش و پروش بلکه بصورت خودجوش سفر می کنند،است،شاید کمی بی انصافی باشد.

 

اگر این حادثه در اردوی تفریحی گردشگری شمال اتفاق می افتاد آیا باز هم مسئولان ،خادمان اردوهای راهیان نور را مورد حملات تند قرار می دادند؟

معرفی درس هایی  آنهم در مدرسه ای به نام کربلای ایران که درآن حماسه ای عظیم که با ایثار ، فداکاری و شهامت کسانی که خود را فرزندان روح الله می خواندند و سبب  شدند؛ سلطه گری های قدرت جهانی به سرکردگی آمریکا را با ایمان و اراده  خود بشکنند و در تاریخ معاصر آن را به ثبت برسانند ؛کاریست شهادت گونه،که بفرموده امام خامنه ای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

بعد از گذشت 23 سال از آن حماسه بزرگ در دفاع مقدس برای آنکه پیام ایران به ملتهای منطقه نرسد از هر راهی برای ضربه زدن به دفاع مقدس استفاده  می کنند  که یکی از آنها شبهه افکنی، شایعات، اخبار کذب و بازار سخن پراکنی درباره طرح های ماندگاردفاع مقدس من جمله اردوهای راهیان نور است . تنها طرح فرهنگی موثر و زودبازده برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن در جنگ نرم ، که توانسته است تمام جوانان و کسانی که دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، را به مدرسه ای فرابخواند که بتوانند از نزدیک شاهد خلق آن حماسه های عاشورایی باشند.

حال آیا رواست که عده ای که تا دیروز در زیر علم رزمندگان دفاع مقدس و با ادعای جانبازی در جنگ تحمیلی سینه می زدند امروز جامه بدرند و شروع به ان قلت هایی کنند از اینکه این اردو ها سبب لطمه زدن به خانواده و جان جوانان می شود یا اینکه هزینه ای که قرار است برای این طرح استفاده شود صرف کارهای دیگری شود؟

با تمام هزینه های هنگفتی که دشمن برای براندازی این طرح معنوی خرج کرده تا مانع انتقال ارزشهای دفاع مقدس به جوان ایرانی بشود ،این عده بدون درک مقطع حساس کنونی ایران ،اردو های راهیان نور (که یک هزارم هزینه هایی که برای بدست آوردن کرسی سبز بهارستانشان هم نمی شود ) و بازدید از این مناطقی که بفرموده رهبر معظم انقلاب حفظ آثار جنگ در بعضی از شهر ها و مناطق جنگی در شمار وظایف مهم كنونی است را نادیده می گیرند و آن را خرج اضافی و عبث برای فرهنگ سازی جامعه می گمارند.

 

گرچه اردوهای دانش آموزی یکی از فعالیت های پرورشی و تربیتی است که سالهاست همواره از سوی معاونان امور تربیتی در مدارس با اهداف مختلفی برگزار می شود؛اما سهل انگاری در امنیت و کمبود امکانات بالاخص در اختیار گذاشتن وسایل نقیله فرسوده به این اردوها از هیچ نهاد و سازمانی پذیرفته شده نیست و نخواهد بود و باید برخورد قاطع با عواملی که برای کاهش هزینه اردوها، از اتوبوس های قدیمی و در برخی از موارد خارج از رده استفاده می کنند که با همین سهل انگاری ، حادثه های بزرگی را رقم می زنند را داشت.

اما توقف اردوها و همچنین بعضا برخی بی انصافی نسبت به برگزار کنندکان این اردوها راهکار مناسبی برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی نیست چرا که این اردوها به خواست مردم برای آشنایی فرزندانشان با فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می گردد.

 

 پس بهتر آن است برای اینکه شاهد تکرار اینگونه حوادث نباشیم نمایندگان مجلس به صورت عملی وارد میدان اردوهای راهیان نور شده و با در اختیار گذاشتن امکاناتی در خور شان پاسداری از ارزشهای دفاع مقدس و همچنین انتقال و نشر فرهنگ ایثار و شهادت آستین همت را بالا بزنند و  دانش آموزان این مرز و بوم را از هجمه های فرهنگی دشمن در جنگی نرم بیمه کنند چرا که تنها عاملی که سبب بیمه شدن انقلاب اسلامی ایران می شود فرهنگ دفاع مقدس و انتقال ارزش های این گنجیه بی پایان فرهنگی به نسل جوان و آینده است.

 

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا