اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13938 مورخ:[1393-05-17 16:09:01]
گران‌ترین اینترنت برای کدام‌شرکت است؟

گران‌ترین اینترنت برای کدام‌شرکت است؟

با فراگیر شدند اینترنت و پدیدار شدن شرکت های مختلف در حوزه اینترنت و ارائه خدمات پرسرعت، بسیاری از کاربران به سمت این شرکت ها رفتند چرا که با استفاده از سرعت بالا جذابیت و کارایی فراوانی داشت همچنین هزینه و امکاناتی که کاربر دریافت می کرد بسیار متناسب تر از آنچه که اینترنت دیال-آپ در اختیارش می گذاشت بود.

 گزارش مازند اصناف:از تراز و به نقل از اقتصاد آنلاین،  چند سالی می شود که اینترنت های پرسرعت در ایران جای خود را باز کرده اند و دیگر شنیدن صدای گوش خراش اینترنت دیال-آپ به یک خاطره تبدیل شده است. شاید بسیاری با اینترنت های بسیار کم سرعت زندگی کرده باشند اما حالا بالای ۷۰ درصد از کاربران اینترنتی از سرویس های پرسرعت استفاده می کنند. این سرویس ها اینترنت را با سرعت و حجم های مختلف در اختیار کاربران قرار می دهند.


هزینه ای که برای اینترنت می پردازیم همیشه دغدغه اصلی کاربران برای استفاده از این وسیله جهانی بوده است. در گذشته که سیستم دیال-آپ وجود داشت، کاربران به دنبال ارزان ترین و بهترین کارت اینترنت بودند و بازار آن زمان را شرکتی مانند پارس آنلاین به خوبی در دست داشت. پس از آن اینترنت های هوشمند آمدند که همگی قول سرعت بالا می دادند و معمولا دقیقه ای ۵ تومان هزینه داشتند به علاوه آنکه خط تلفن شما را نیز اشغال می کردند.

با فراگیر شدند اینترنت و پدیدار شدن شرکت های مختلف در حوزه اینترنت و ارائه خدمات پرسرعت، بسیاری از کاربران به سمت این شرکت ها رفتند چرا که با استفاده از سرعت بالا جذابیت و کارایی فراوانی داشت همچنین هزینه و امکاناتی که کاربر دریافت می کرد بسیار متناسب تر از آنچه که اینترنت دیال-آپ در اختیارش می گذاشت بود.

سرعت های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبایت در اولین گام ارائه شدند که استقبال از دو سرعت ابتدایی به خاطر هزینه پایین تر بیشتر بود اما پس از چند سال شرکت ها شروع به ارائه اینترنت در سرعت های ۱۰۲۴ یا ۲۰۴۸ مگابایت کردند که همین امر عملا اینترنت سرعت ۱۲۸ کیلوبایت را از دور مسابقه بر سر سرعت خارج کرد و مهاجرت بزرگی از سرویس ۱۲۸ به دو سرویس ۲۵۶ و ۵۱۲ پیش آمد به طوری که امروزه بسیاری از کاربران معمولی که استفاده روزانه متوسطی از اینترنت دارند از این دو سرعت استفاده می کنند اما یک نکته هنوز وجود دارد و آن هزینه ای است که برای اینترنت دار شدن باید بپردازیم.

هر شرکت با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد هزینه مختلفی را برای سرویس های خود در نظر گرفته است. این هزینه با توجه به سرعت، حجم و مدت زمانی است که شما از اینترنت می توانید استفاده کنید اما چگونه می توان به صرفه ترین اینترنت را از میان این همه شرکت انتخاب کرد؟ برای پاسخ این سوال تنها کافی است تا با ما همراه باشید چرا که قصد داریم بهترین و به صرفه ترین اینترنت را از میان تمامی شرکت هایی که امروزه در حال ارائه خدمات هستند انتخاب کنیم.

همانطور که پیش‌تر بیان شد در حال حاضر اکثریت کاربران اینترنتی به دنیال سرویس های ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبایت در ثانیه هستند به همین دلیل به سراغ این سرویس های خواهیم رفت تا خدمات و تعرفه های هر کدام از شرکت های را با هم مرور کنیم و در انتها به صرفه ترین اینترنت را برای استفاده در منزل پیدا کنیم.

قبل از هر حرفی باید بگوییم که این لیست از میان ۶ شرکت مهم و برتر که در این حوزه فعالیت دارند انتخاب شده است.

به صرفه ترین اینترنت ۲۵۶ کیلوبایت در ثانیه

شرکت های اینترنتی تعرفه های مختلفی دارند از این نظر برای انتخاب به صرفه ترین اینترنت باید نگاهی داشته باشیم به تعرفه شرکت هایی که برای این رقابت انتخاب کرده ایم. در ادامه تعرفه هر کدام از شرکت ها را می توانید مشاهده نمایید.

تعرفه اینترنت شرکت شاتلتعرفه اینترنت شرکت آسیاتکتعرفه اینترنت شرکت مخابرات ایرانتعرفه اینترنت شرکت داتک تلکام


 

تعرفه اینترنت پارس آنلاین

تعرفه اینترنت شرکت های وب

با توجه به آنچه در جدول ها مشاهده نمودید یک دودستگی خاص میان شرکت هاست. شرکت هایی مانند شاتل و داتک تلکام راهکار خوبی را برای ارائه اینترنت با هزینه پایین تر پیدا کرده اند و آن ارائه سرویس هایی به صورت چندماهه است که با افزایش ماه هزینه نیز به نسبت شامل تخفیف هایی خواهد شد. این تخفیفات را می توان با توجه به حجم های ارائه شده متوجه شد به صورتی که با افزایش میزان ماه حجم به طور ثابت افزایش نمی یابد برای مثال شرکت شاتل برای هر ماه ۴ گیگابایت حجم ارائه می دهد اما برای سه ماه ۸ گیگ را در نظر گرفته است. با توجه به این دو دستگی باید برای هر مورد یک اینترنت به صرفه انتخاب کنیم:

کاربران خانگی و کم مصرف

برای کاربرانی که واقعا حجم کمی از اینترنت خود را استفاده می کنند طرح های چند ماهه بسیار مناسب تر است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از اینترنت تنها برای مشاهده وضعیت ترافیک یا آخرین اخبار روز استفاده می کنید پس باید به سراغ همین دسته از طرح ها بروید. شرکت های داتک و شاتل با طرح های خوب در مقابل شما هستند.

با توجه به میزان حجم و هزینه ماهیانه ای که این شرکت ها برای اینترنت خود در نظر گرفته اند به نظر می رسد که شرکت داتک اینترنت به صرفه تری را ارائه می کند اما باید دقت داشته باشید که حجم ارائه شده توسط این شرکت برای مدت یک سال ۱۰ گیگ کمتر از آن‌چیزی است که شرکت شاتل اعلام کرده است. به این صورت با انتخاب سرویس شاتل شما به صورت ماهانه ۱.۸گیگابات حجم در اختیار دارید اما داتک ماهانه ۱ گیگابایت را در اختیار شما قرار می دهد با این تفاوت که هزینه ماهانه آن تنها حدود ۳۰۰۰ تومان کمتر است.

با بدست آوردن هزینه ماهیانه به این نتیجه خواهید رسید که شاتل با توجه به حجمی که در اختیار شما قرار می دهد اینترنت به صرفه تری را دارد و طرح های سه ماهه، شش ماهه و یکساله شاتل برای افرادی که استفاده خیلی زیادی از اینترنت خود ندارند به صرفه تر است.

کاربرانی با مصرف متوسط

برای کاربرانی که مصرف متوسطی دارند و احتمال آن می رود تا خیلی سریع اینترنت خود را به انتها برسانند باید طرح های یک ماهه را پیشنهاد کنیم. انتخاب از میان این طرح ها کمی پیچیده است زیرا شرکت های مختلف این روزها از این نوع طرح بیشتر ارائه می دهند و به نظر سود بیشتری برای شرکت های پشتیبانی اینترنت به همراه دارد.

برای انتخاب یکی از این طرح ها باید به نکات خاصی توجه داشته باشیم:

** اولین گزینه برای انتخاب یک طرح ماهانه میزان حجمی است که در اختیار کاربر قرار می گیرد.

** میزان ترافیک رایگان در بازه های خاصی از شبانه روز

**میزان مصرفی که ممکن است در طول یک ماه داشته باشید

**هزینه ای که برای هر ماه باید به صورت ثابت پرداخت کنید

از آنجایی که کاربران با مصرف متوسط بیشتر از یک یا دو گیگ در ماه استفاده خواهند داشت پس سرویس های بالای سه گیگابایت حجم پیشنهاد می شوند تا کمتر احتمال خرید حجم برای کاربران پیش آید. با نگاهی به جدول تعرفه ها کاملا مشخص است که در حجم بالا برای مصرف های ماهانه سرویس اینترنتی های وب قیمت و امکانات بهتری را ارائه می کند. سرویس ۸ گیگابایت حجم در ماه این شرکت هزینه ۲۱.۹۰۰ تومانی را به همراه دارد که نزدیک ترین آن را شرکت آسیاتک با حجم ۶ گیگابایت ارائه می دهد.

اما با این سرعت کاربران کمتر به دنبال دانلودهای سنگین هستند پس داشتن سرویسی با هزینه پایین تر ولی بدون تخفیف های شبانه نیز می تواند گزینه خوبی باشد پس در این نقطه مخابرات وارد صحنه می شود که اینترنت ۳ گیگابایتی خود را با مبلغ ۱۱ هزارتومان و اینترنت ۵ گیگابایتی را با ۱۳ هزار تومان ارائه می دهد. اگر شما دانلودهای زیادی ندارید و از تخفیف های شبانه استفاده نمی کنید که البته با سرعت ۲۵۶ کیلوبایت منطقی به نظر می رسد پس از سرویس های مخابرات استفاده کنید.

به صرفه ترین اینترنت ۵۱۲ کیلوبایت در ثانیه

توضیحات کامل و راهنمای انتخاب سرویس اینترنت را در قسمت قبل مشاهده کردیم و حالا راهی اسان تر برای انتخاب بهترین سرویس ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه در پیش داریم و برای گام نخست به سراغ اینترنت های چند ماهه می رویم که برای کاربرانی با مصارف بسیار پایین مناسب تر هستند. در این بخش باز هم به دو شرکت شاتل و داتک میرسیم که سرویس های معقول تری را ارائه می دهند اما در میان این دو بازهم این شاتل است که سرویس های چند ماهه بهتری را ارائه می دهد. با توجه به حجم خوب و متوسط قیمت شاتل می تواند انتخاب کاربرانی باشد که به دنبال اینترنتی با طرح چند ماهه و هزینه پایین هستند.

در طرح های ماهانه شرکت ها قیمت مختلفی را برای هر طرح دارند ولی در مورد انتخاب به صرفه ترین اینترنت ۵۱۲ باید دقت داشته باشید که با این سرعت دانلود راحت تر و سریع تر است پس باید طرحی را انتخاب کنید که از نظر دانلودی نیز بتواند شما را پشتیبانی کند. با توجه به قیمت های و غربال کردن گزینه به های وب و پارس آنلاین خواهیم رسید که حجم خوب و قیمت مناسب را برای کاربران آماده کرده اند.

اگر اهل دانلود کردن هستید و میخواهید به صرفه ترین اینترنت را داشته باشید ما به شما پارس آنلاین را پیشنهاد می کنیم. این شرکت در یکی از طرح های خود اینترنت ۵۱۲ ار با حج ۱۰ گیگابایت به صورت ماهانه با قیمت ۲۸.۷۰۰ تومان به فروش می رساند و همچنین ساعت ۲ تا ۷ صبح بامداد را برای شما رایگان گذاشته است ولی در مقابل های وب اینترنت با حجم ۸ گیگابایت را با قیمت ۲۴.۹۰۰ و تنها ۵ تا ۸ صبح رایگان را به فروش می رساند. پس برای خرید یک اینترنت ۵۱۲ به صرفه می توانید شرکت پارس آنلاین را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که همه انتخاب های فوق بر اساس قیمت هایی است که در صفحه اصلی سایت شرکت ها قرار گرفته است و انتخاب ها تنها به خاطر به صرفه بودن هزینه ها بوده است. کیفیت هر کدام از این شرکت ها از طرف مسئولین تایید شده و همگی از جمله بهترین شرکت های ارائه کننده اینترنت در ایران هستند.

گران ترین اینترنت در میان شرکت های مختلف

شرکت های اینترنتی همانطور که مشاهده کردید قیمت های نزدیک به هم دارند که تنها به دلایل جزئی با هم اندکی متفاوت هستند. اختلاف قیمت در این شرکت ها خیلی زیاد نیست اما در این میان یک شرکت اینترنتی قوی و معتبر وجود دارد که قیمت های بسیار بالایی را برای سرویس های مختلف خود قرار داده است.

"مبین نت" شرکتی که به عنوان اولین وارد کننده وایمکس و اینترنت پرسرعت به ایران است قیمت های جالب و بالایی را برای سرویس های خود قرار داده است که شاید توجیه برخی از آن ها استفاده از سیستم وایمکس باشد و اینکه تکنولوژی بالاتر از ADSL دارد. اما نگاهی داریم به تعدادی از قیمت های این شرکت برای ارائه خدمات اینترنت ۵۱۲ کیلوبایت که با توجه به حجم و زمان برخی از آن ها غیر منطقی به نظر می رسد.


در برخی از طرح های ۵۱۲کیلوبایت این شرکت که از نظر سرعتی تفاوتی با دیگر شرکت ها ندارد با حجم ۸ گیگابایت به قیمت ۴۰ هزارتومان فروخته می شود این درحالی است که همین طرح را در شرکت های دیگر با قیمت نزدیک ۲۵ هزارتومان می توان تهیه کرد. همچنین قیمت هر گیگابایت حجم اضافه در این شرکت ۸ هزارتومان است که با احتساب مالیات های وارد شده نزدیک به ۹ هزار تومان می شود. که بیش از ۲ برابر قیمتی است که دیگر شرکت ها ارائه می دهند.


» برچسب ها : , کدام , شرکت , گرانترین , اینترنت , کدام , شرکت , گرانترین , اینترنتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا