اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13894 مورخ:[1393-05-15 16:07:01]
کنترل تورم به بهای رکود بازار مسکن تمام شد/ معاملات در مرز توقف قرار دارد

کنترل تورم به بهای رکود بازار مسکن تمام شد/ معاملات در مرز توقف قرار دارد

 رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران تاکید کرد: رکودی که هم‌اکنون در بازار مسکن شاهد هستیم، آثار ناگوار خود را در آینده خواهد گذاشت.

به گزارش مازند اصناف به نقل از تراز ، حسن محتشم  با اشاره به وضعیت بازار مسکن اظهار داشت: در حال حاضر در کشور ما کنترل و کاهش نرخ تورم، رکود را نیز در حوزه بازار مسکن به‌دنبال داشته است که این موضوع نیز، افزایش نرخ بیکاری و افت تولید ساخت‌وساز را در پی دارد.


وی افزود: به منظور خروج بازار مسکن از رکودی که دچار آن شده است، بایستی این حوزه نیز همچون بخش‌های دیگر اقتصادی، از ظرفیت و منابع صندوق توسعه ملی استفاده کند.


رییس انجمن انبوه‌سازان تهران با بیان این‌که رشد نقدینگی برای تولید در بخش ساخت‌وساز، نیازمند است این که وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد تخصیص منابع صندوق توسعه ملی را به حوزه مسکن بدهد، متذکر شد: در حال حاضر بخش خصوصی به دلیل مشکل نقدینگی، دیگر اقدامی به ساخت‌وساز نمی‌کند.


محتشم با اشاره به روند کند تولیدات مسکن‌مهر در کشور به دنبال رشد قیمت‌ها، تصریح کرد: نوسان و رشد قیمت‌ها و در کنار آن، کاهش نرخ تورم که رکود در بازار را در پی داشته، آسیب زیادی به بازار مسکن وارد کرده است.


وی عنوان کرد: در عین حال در بازار مسکن به علت نبود نقدینگی و کاهش قدرت خرید مردم، با افت معاملات در بازار مواجه بودیم که احتمال می‌رود حتی متوقف شود.


رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با اشاره به روی آوردن مردم به سمت مشارکت در ساخت‌وساز، اظهار داشت: در حال حاضر راه‌حل‌هایی مانند بورس، رهن‌ثانویه و لیزینگ جزو پیشنهادات مطرح شده است، اما من معتقدم که این‌ها تاثیر زیادی روی بازار مسکن ندارد.


محتشم تاکید کرد: رکودی که هم‌اکنون در بازار مسکن شاهد هستیم، آثار ناگوار خود را در آینده خواهد گذاشت و دولت حتما باید چاره‌ای برای این موضوع بیاندیشد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا