اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13845 مورخ:[1393-05-12 19:00:01]
چرا سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی منطقی نیست؟/ فقط به خاطر یک قول شهرک صنعتی ایجاد کردیم
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت :

چرا سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی منطقی نیست؟/ فقط به خاطر یک قول شهرک صنعتی ایجاد کردیم

یکی از مشکلات خیلی از شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور، نگاه غیرکارشناسانه بوده است؛ به‌طوری که به خاطر قول‌های یک نماینده مجلس، به صورت غیرکارشناسی یک شهرک صنعتی ایجاد می‌شود و این شهرک‌های ناتمام فرصت ایجاد امکانات برای شهرک‌ها را فراهم نمی‌کند.

مازند اصناف : سید عبدالوهاب سهل‌آبادی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار تراز اظهار داشت: پتانسیل‌ها و زیرساخت‌هایی که قرار بود توسط دولت برای توسعه و جذب سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی ارائه شود، به قدری با هزینه گزاف عرضه می‌شود که در عمل هیچ فعال اقتصادی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها را منطقی نمی‌داند.

 


وی افزود: براساس ماده ۱۵۸ برنامه پنجم توسعه باید بسیاری از امکانات به رایگان به فعالان اقتصادی ارائه می‌شد، اما در عمل هزینه‌ای که بابت این امکانات اولیه از فعالان اقتصادی گرفته می‌شود، به اندازه‌ای بالاست که هزینه تولید برای بسیاری از فعالان اقتصادی را بالا می‌برد.

 


رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: یکی از مشکلات این است که نهادهایی همچون تولیدکنندگان برق و مخابرات که باید این امکانات را ارائه می‌دادند، قیمت را براساس بازار تعیین می‌کنند و دولت می‌گوید که این نهادها خصوصی هستند.


سهل‌آبادی متذکر شد: یکی دیگر از مشکلات خیلی از شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور، نگاه غیرکارشناسانه بوده است؛ به‌طوری که به خاطر قول‌های یک نماینده مجلس، به صورت غیرکارشناسی یک شهرک صنعتی ایجاد می‌شود و این شهرک‌های ناتمام فرصت ایجاد امکانات برای شهرک‌ها را فراهم نمی‌کند.


وی خاطرنشان کرد: در موقعیت‌یابی این شهرک‌ها هم مطالعات کافی صورت نگرفته است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا