اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13830 مورخ:[1393-05-11 19:55:01]
  تهدید انتشار عکس‌های خصوصی با فعالیت پنهانی عکاسان فاقد مجوز
عمده عکاسی‌های غیرمجاز در اماکن مسکونی فعالیت دارند

تهدید انتشار عکس‌های خصوصی با فعالیت پنهانی عکاسان فاقد مجوز

 عمده مشکلات این صنف مربوط به شکایات مردمی از تخلفات مربوط به واحدهای فاقد پروانه است که به صورت پنهانی فعالیت می‌کنند.

مازند اصناف : به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایسنا، بهرام مهرآیین با بیان اینکه عمده واحدهای غیرمجازدر اماکن مسکونی فعالیت دارند گفت: مردم باید به منظور صیانت از حریم خصوصی، ارائه خدمات مطلوب و قابلیت انجام پی‌گیریهای قانونی در صورت نیاز از خدمات واحدهای عکاسی دارای پروانه کسب استفاده کنند.

 

وی درباره نرخ دریافت خدمات در این صنف گفت: در حال حاضر بر اساس نرخ اسفندماه سال 91 فعالیت می‌کنیم که متاسفانه توجیه اقتصادی ندارد.

 

وی تاکید کرد: بحث هزینه‌ها و تیراژ کار در نهایت باید توجیه اقتصادی داشته باشند که ندارد، چون تیراژ کار ما خیلی کم است و دلیل عمده آن این است که عکاسی به صورت دیجیتال افزایش یافته است و مردم به دلیل راحت و ارزان بودن به عکاسی دیجیتال رو آورده اند.

 

مهرآیین با بیان اینکه ‌در حال حاضر حدود 1700 واحد صنفی مجوز دار در سراسر تهران داریم بیان کرد: عکس پرسنلی بدون روتوش در حال حاضر براساس نوع درجه بندی و کیفیت از شش تا 15 هزار تومان است و عکس‌های پرسنلی روتوش دار نیز از 10 هزار تا 20 هزار تومان است .

 

رئیس اتحادیه عکاسان از مردم خواست که از خدمات واحدهای بدون پروانه که با تبلیغات دروغ مشکلاتی را برای شهروندان بوجود می آورند اجتناب کنند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا