اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13804 مورخ:[1393-05-10 21:26:01]
طلا سقوط کرد
سومین کاهش پیاپی هفتگی طلا

طلا سقوط کرد

قیمت جهانی طلا به دنبال انتشار آمار مثبت و خوش‌بینی به اقتصاد آمریکا، امروز  به پایین‌ترین سطح در شش هفته گذشته رسید و به سوی سومین کاهش هفتگی پیاپی پیش می‌رود.

مازند اصناف : » به گزارش تراز به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات سنگاپور حداکثر ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۹ دلار رسید که پایین‌ترین قیمت از ۱۹ ژوئن بوده است.در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در ساعات ابتدایی معاملات ۰.۱ درصد افزایش داشت و به ۱۲۸۴ دلار رسید.قیمت این فلز ارزشمند ۳.۴ درصد در ژوییه کاهش یافت که بزرگترین کاهش ماهانه از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بوده است با اینهمه در نیمه اول سال ۱۰ درصد رشد قیمت را تجربه کرد و عملکرد آن بهتر از کالاهای دیگر، سهام و اوراق خزانه بود. در حالیکه تنشها در اوکراین و خاورمیانه تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه مطمئن سرمایه را تقویت کرد در مقابل نشانه‌های رشد اقتصاد آمریکا جذابیت این فلز به عنوان دارایی مطمئن را کاهش داد.بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا سال گذشته پس از اعلام آغاز تعدیل تدابیر محرک مالی از سوی بانک مرکزی آمریکا، ۲۸ درصد سقوط کرد و اکنون انتشار گزارشهای مثبت از اقتصاد آمریکا، به جایگاه طلا به عنوان سرمایه گذاری مطمئن آسیب بیشتری زده است.با وجود سقوط طلا به پایین ۱۳۰۰ دلار، تقاضای فیزیکی برای این فلز افزایش چندانی نداشت. فروش سکه طلا در آمریکا حدود ۴۰ درصد در ژوییه نسبت به ماه پیش از آن کاهش یافت. تقاضا برای جواهرات طلا در چین نیز در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برای نخستین بار در هشت سال گذشته کاهش یافت و ممکن است امسال تا ۲۰ درصد کاهش را تجربه کند.در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری از ۸۷۲ دلار در روز پنج شنبه به ۸۷۳ دلار رسید. این فلز در پی نگرانی بازار از مختل شدن عرضه از سوی روسیه، در ۱۷ ژوییه به رکورد ۸۸۹ دلار صعود کرده بود. پالادیم از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل اعتصاب پنج ماهه در معادن آفریقای جنوبی که بزرگترین تولیدکننده این فلز پس از روسیه است و همچنین افزایش تقاضا از سوی صنعت خودرو، ۲۲ درصد رشد قیمت داشته است.


هر اونس نقره برای تحویل فوری ۲۰.۳۹۵ دلار بود. هر اونس پلاتین نیز با ۰.۴ درصد افزایش قیمت، به ۱۴۶۵ دلار رسید. قیمت هر دوی این فلزات ماه گذشته کاهش داشت.


» برچسب ها : , قیمت جهانی طلا * اونس جهانی * قیمت طلا * , قیمت جهانی طلا * اونس جهانی * قیمت طلا *مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا