اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13802 مورخ:[1393-05-10 21:21:01]
مرغ‌ها آلوده به سرب هستند یا نه؟
مشاور رییس سازمان دامپزشکی :

مرغ‌ها آلوده به سرب هستند یا نه؟

مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به بررسی میزان سرب در فرآورده‌های پروتئینی، گفت: بررسی‌ها در لابراتورهای سازمان، هرگونه آلودگی محصولات پروتئینی مرغ را رد می‌کند.

به گزارش مازند اصناف ، محسن مشکات در گفت‌وگو با خبرنگار تراز درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر این‌که گوشت یک‌سری از مرغ‌های توزیع شده آلوده به سرب است، اظهار داشت: گزارش‌هایی که از نمونه‌گیری‌ها در این رابطه داشتیم، حاکی از آن بود که گوشت مرغ هیچ‌گونه مشکلی نداشته است.وی با اشاره به بررسی میزان سرب در فرآورده‌های پروتئینی، تصریح کرد: بررسی‌ها در لابراتورهای سازمان، هرگونه آلودگی محصولات پروتئینی مرغ را رد می‌کند.


مشاور رییس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر این‌که در حال حاضر تولیدات پروتئینی کشور هیچ‌گونه آلودگی‌ای ندارد، تصریح کرد: من باز هم تاکید می‌کنم که مردم نگران نباشند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.


در حالی محسن مشکات، مشاور رییس سازمان دامپزشکی، وجود سرب در گوشت‌ها را رد کرده که به تازگی ریيس کميسيون سلامت محيط‌زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران اعلام کرده است که مواد پروتئيني موجود در تهران، آلوده به سموم هستند.به گفته رحمت اله حافظي، ميزان سرب گوشت مرغي که از ۱۰ استان وارد تهران مي شود، ۴۷ درصد بيش از حد استاندارد است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا