اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13592 مورخ:[1393-04-30 09:12:01]
اجبار واحد‌های صنفی برای نصب برچسب قیمت روی کالاها
مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تاکید کرد

اجبار واحد‌های صنفی برای نصب برچسب قیمت روی کالاها

مدیربازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تاکید کرد: فرهنگ‌سازی لازم به منظور اجبار واحد‌های صنفی برای نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها از مهم‌ترین برنامه‌های ما برای سال جاری است.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایسنا، سید حسین فرجی اظهار کرد: اجبار واحد‌های صنفی برای نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها با هماهنگی واحد بازرسی سازمان حمایت انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه در یک ماه اخیر با اقداماتی که از طرف دولت و واحد‌های بازرسی و نظارت اصناف انجام شد شاهد کمترین تخلفات بودیم توضیح داد: ثبات قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم و انجام بازرسی‌های دقیق از مهم‌ترین دلایل کاهش تخلفات واحدهای صنفی بود.

 

فرجی با بیان این‌که بر اساس آمار و گزارشات به دست آمده عمده‌ترین تخلفات در واحدهای صنفی گرانفروشی بود، اظهار کرد: حجم بازرسی‌های انجام شده در مقایسه با تعداد پرونده‌ها ناچیز است و خوشبختانه عرضه کالاها در کشور متناسب صورت گرفت و سیاست‌های خوبی نیز در بخش تنظیم بازار انجام شد.

 

وی، عدم نصب اتیکت قیمت را از مهم‌ترین موارد تخلف واحدهای صنفی عنوان کرد و افزود: تلفن 124 پی‌گیرشکایات مردمی بوده و در سازمان صنعت و معدن استان‌ها مستقر است، و مردم هر گونه شکایتی که از واحدهای صنفی داشته باشند می توانند با این شماره تماس بگیرند.

 

مدیربازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران ادامه داد: یکی از اقدامات مهم و ضروری که باید در واحد‌های صنفی و خرده‌فروشی اجرا شود، الزام خرده‌فروشان به نصب اتیکت قیمت بر روی کالاها است چون در این صورت حق انتخاب به مصرف‌کننده داده می‌شود و حقوق او محفوظ می‌ماند.

 

وی بیان کرد: بحث نصب قیمت بر روی کالاها در قانون نظام صنفی به عنوان یکی از وظایف واحد‌های صنفی تعریف شده و در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نیز این مساله تاکید شده است که در صورت رعایت نکردن این موضوع جرائمی برای واحدهای صنفی در نظر گرفته شده است.

 

وی همچنین با اشاره به متمرکز شدن شیوه بازرسی و نظارت در سال جاری بر پیشگیری از تخلفات گفت:باید تمهیداتی اتخاذ شود که واحد‌های صنفی مرتکب تخلف نشوند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا