اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13433 مورخ:[1393-04-23 08:48:01]
شاخص کل بورس ۱۲۱ واحد مثبت شد/ ارزش بازار در مرز ۳۴۶ هزار میلیارد تومان
در پایان معاملات امروز بازار سهام

شاخص کل بورس ۱۲۱ واحد مثبت شد/ ارزش بازار در مرز ۳۴۶ هزار میلیارد تومان

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۲۱ واحدی به ۷۳۳۴۷ واحد رسید و ارزش بازار نیز به مرز ۳۴۶ هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

به گزارش  پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از فارس، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز به مدد برخی شرکت‌های پالایشی، معدنی، پتروشیمی، خودرویی و بانکی 121 واحد مثبت شد و به 73347 واحد رسید.

بر همین اساس، ارزش روز بازار نیز به مرز 346 هزار میلیارد تومان نزدیک شد و بیش از 611 میلیون برگه سهم به ارزش 177 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت.

همچنین امروز به غیر از شاخص بازار دوم که روند منفی در پیش گرفته بود سایر شاخص‌های منتخب با روندی افزایشی به کار خود پایان دادند که بر همین اساس شاخص صنعت 78 واحد، شاخص 50 شرکت فعال‌تر 6 واحد، شاخص آزاد شناور 361 واحد، شاخص 30 شرکت بزرگ 18 واحد و بازار اول 151 واحد افزایش یافت.

همچنین امروز هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با کاهش قیمت، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند و به دنبال آن گروه مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، سرمایه‌گذاری غدیر، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی پردیس، گسترش نفت و گاز پارسیان، سیمان فارس و خوزستان و حفاری شمال بیشترین تاثیر منفی را داشتند.

امروز پست‌بانک ایران پس از تعدیل منفی سود هر سهم با کاهش 5 درصدی قیمت به بازار بازگشت و به دنبال آن فنرسازی خاور، ماشین‌سازی نیرو محرکه، نوسازی و ساختمان تهران، لامیران، نیروترانس و سیمان شرق بیشترین کاهش قیمت را داشتند اما در مقابل پتروشیمی فناوران، آبسال، پتروشیمی فارابی، کشاورزی و دامپروری مکسال،گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، توسعه معادن و فلزات بیشترین افزایش قیمت را داشتند و در این میان کنتورسازی ایران با آمدن اخباری مبنی بر دریافت بخشی از مطالبات به میزان 12 میلیارد تومان از دولت و فروش صادراتی به میزان قابل توجهی با صف خرید و افزایش قیمت به کار خود پایان داد.

در فرابورس هم شاخص با افزایش 9 واحدی به 784 واحد رسید که پتروشیمی مارون، ذوب‌آهن اصفهان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی خراسان، پترروشیمی جم، پتروشیمی زاگرس و بانک سرمایه بیشترین تاثیر افزایشی را داشتند.

در این بازار اوراق تسهیلات خرید مسکن در اکثر نمادها با افزایش تندی به مرز 94 هزار تومان رسیدند که در این باره بسیاری از کارشناسان از وجود حباب در این بازار خبرداده و هشدار دادند که احتمال دستکاری قیمت‌ها وجود دارد و استفاده از این اوراق در شرایط رکودی بازار مسکن صرفه اقتصادی ندارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا