اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13410 مورخ:[1393-04-22 08:55:01]
حداقل قیمت عینک آفتابی استاندارد

حداقل قیمت عینک آفتابی استاندارد

گرمای هوا بازار عینک آفتابی فروشان را نیز داغ کرده است؛ باید گفت این بازار دارای زیر و بم کاملا تخصصی است، اما بسیاری از خریداران صرفا درگیر رنگ و لعاب شده و عینکی ...


به گزارش  پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایران جیب -  گرمای هوا بازار عینک آفتابی فروشان را نیز داغ کرده است؛ باید گفت این بازار دارای زیر و بم کاملا تخصصی است، اما بسیاری از خریداران صرفا درگیر رنگ و لعاب شده و عینکی صرفا زیبا ولی غیراستاندارد خریداری می‌کنند که این موضوع عوارض چشمی را به دنبال دارد.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک تهران تاکید کرد: حداقل و کف قیمت عینک آفتابی مناسب با عدسی استاندارد 130هزار تومان است که از کشور چین وارد می‌شود.

حمیدثابت قدم اظهار کرد: استفاده از عینک های تقلبی عوارض چشمی از جمله کاهش بینایی، سردرد و اختلال رنگ را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه عدسی عینک های آفتابی با یکدیگر متفاوت بوده و از خارج از کشور وارد می‌شود گفت: واردات عینک بیشتر از کشورهای ایتالیا، فرانسه،آلمان و چین انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت بالای عینک و برند بودن آن نشان دهنده استاندارد بودن آن نیست بیان کرد: لازم نیست از عینک برند با قیمت بالا استفاده شود و استفاده از این نوع عینک‌ها سلیقه ای است ولی باید توجه داشت که عینک های آفتابی و طبی باید دارای استاندارد لازم و عدسی مناسب باشند.

ثابت قدم‌در بخشی از سخنان خود با انتقاد از فروش عینک های آفتابی تقلبی از طریق دستفروشان و با بیان اینکه این‌گونه عینک ها از لحاظ عدسی استاندارد نیستند و آسیب فراوانی را به چشم می رسانند بیان کرد: مردم باید برای خرید عینک با کیفیت و قیمت مناسب به واحدصنفی دارای پروانه کسب مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک تهران در عین حال تصریح کرد: عینک های تقلبی و قاچاق استاندارد های لازم را ندارند و برای چشم مضر هستند.

گفتنی است؛ مصرف کنندگان درصورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گران فروشی، کالای تقلبی و ندادن فاکتور می‌توانند با شماره های اتحادیه 66705282 و66704540 تماس حاصل کنند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا