اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13384 مورخ:[1393-04-21 07:43:01]
تا پایان سال 15 هزار نفر جذب بازار کار می‌شوند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تا پایان سال 15 هزار نفر جذب بازار کار می‌شوند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی راهکار ایجاد اشتغال پایدار را در آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای دانست و گفت: تا پایان امسال 15 هزار نفر از طریق آموزشهای محصول محور جذب بازار کار خواهند شد.

به گزارش  پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از ایسنا، کوروش پرند بر ضرورت ساماندهی و برنامه‌ریزی برای فارغ‌التحصیلان بیکار تاکید کرد و گفت: در صورت تعامل بیشتر میان دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه اشتغال و سازمان فنی و حرفه‌ای، مشکل اشتغال پایدار جوانان برطرف خواهد شد.

 

وی شناسایی آموزشهای منجر به اشتغال را حائز اهمیت دانست و افزود: خروجی آموزشهای فنی و حرفه‌ای باید به گونه‌ای باشد که ارتقای کیفی مهارتهای شغلی افراد و اشتغال مولد و پایدار جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را به دنبال داشته باشد.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی راهکار ایجاد اشتغال مولد و پایدار را در آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای دانست و اعلام کرد: تا پایان امسال 15 هزار نفر از طریق آموزشهای محصول محور جذب بازار کار خواهند شد.

 

پرند مهمترین دغدغه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را نزدیک شدن آموزشها به بازار کار ذکر کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 50 درصد کسانی که آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای دیده‌اند جذب بازار کار شده‌اند.

 

به گفته رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی و جایگزین کردن آن با فرهنگ پشت میزنشینی به ایجاد فرصتهای شغلی پایدار منجر می‌شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا