اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13340 مورخ:[1393-04-19 15:33:01]
قانون نظام صنفی با سیاستهای اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد
رئیس اتاق اصناف ایران در دیدار با معاون حقوقی و امور مجلس رئیس جمهوری:

قانون نظام صنفی با سیاستهای اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد

رئیس اتاق اصناف ایران در دیدار با معاون حقوقی و امور مجلس رئیس جمهوری خواستار حمایت دولت از اصلاح قانون نظام صنفی کشور شد.حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری نیز در این دیدار خاطر نشان کرد : دولت آمادگی دارد تا در اسرع وقت قانون نظام صنفی را اصلاح و به صحن مجلس ببرد.

 

 


  به گزارش  پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از اتاق اصناف ایران، علی فاضلی گفت: قانون فعلی نظام صنفی با سیاست های اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد؛ لذا اصلاح آن به نفع اقتصاد کشور و اصناف خواهد بود.

 

وی افزود: در حال حاضر نیز کمیته ای مرکب از نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ایران بازنگری و اصلاح مواد ضروری در قانون نظام صنفی را در دستور کار قرار داده اند اما همچنان نیازمند حمایت دولت و مجلس هستیم تا موازی کاری هابرطرف شود.

 

فاضلی ادامه داد: با قانون نظام صنفی نمی توان همتراز یا در کنار اتاق بازرگانی فعالیت کرد زیرا که اتاق بازرگانی به لحاظ ساختاری در 32 نهاد عضو است در حالی که اتاق اصناف ایران در هیچ نهادی عضویت ندارد.

 

وی تعامل دولت و اصناف را در حال حاضر مطلوب و آرامش کنونی بازار را ناشی از آن خواند و گفت: بیش از 3 میلیون واحد صنفی از دولت انتظار دارند تا علاوه بر اصلاح قانون نظام صنفی،  قانون نظام مالیاتی بویژه در بخش مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شود.

 

فاضلی اظهار داشت: اکنون در تامین منابع ریالی و ارزی با مشکل مواجه هستیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری نیز در این دیدار خواستار تسریع در کار کمیته مشترک تعیین شده برای اصلاح قانون نظام صنفی شد و تصریح کرد:در صورتی که نتیجه کار کمیته مذکور اعلام گردد، معاونت حقوقی و امور مجلس رئیس جمهوری آمادگی دارد تا پس از ارایه  گزارش نهایی کمیته بررسی قانون نظام صنفی، در اولین فرصت آنرا در دستور کار کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی ریاست جمهوری قرار دهد.

 

وی گفت: معاونت حقوقی و امور مجلس نهایت تلاش خود را در مجلس شورای اسلامی برای بازنگری قانون نظام صنفی در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی مجلس  شورای اسلامی بکار خواهد گرفت.


 

» برچسب ها : , رئیس اتاق اصناف ایران , معاون حقوقی , امور مجلس , رئیس جمهوری , اصلاح , قانون نظام صنفی , رئیس اتاق اصناف ایران , معاون حقوقی , امور مجلس , رئیس جمهوری , اصلاح , قانون نظام صنفیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا