اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13339 مورخ:[1393-04-19 15:28:01]
 ثبات قیمت لوازم خانگی در سال جاری
طحان پور درگفت وگو با اتاق اصناف ایران خبر داد:

ثبات قیمت لوازم خانگی در سال جاری

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی  با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی در سال جاری، گفت: هم اکنون عرضه لوازم خانگی بیش از تقاضا است و قیمت ها روند افزایشی نداشته و ثابت می ماند.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف  محمدطحان پور در گفت وگو با خبرنگار سایت اتاق اصناف ایران افزود: مالیات توافق شده در سال 93 ایده آل نیست، اما نسبت به سالهای گذشته بهتر است و تصمیم گیری برای تعیین مالیات بدون برگزاری جلسات مکرر خوب بود اما میزان مالیات تعیین شده برای اصناف همچنان زیاد است.

 

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی هنوز برگه قطعی مالیات سال 91 را دریافت نکرده اند، اظهار کرد: مالیات این صنف بین 9 تا 14 درصد افزایش داشته که میانگین آن 11 درصد است و با افزایش مالیات ها دیگر مالیات زیر یک میلیون تومان نداریم.

 

طحان پور با بیان اینکه ایجاد ثبات و آرامش در بازار می تواند از نکات مثبت دولت باشد، گفت: اکنون مردم تنها به خرید نیازشان می پردازند که در این صورت بازار به سمتی در حال حرکت است که کالاهای بی کیفیت از رده خارج خواهد شد.

 

طحان پور اضافه کرد: شرایط فعلی به گونه ای شده که بازار قیمت ها را تعیین می کند و چنانچه واحدی اقدام به افزایش قیمت کند، یقین کالاها روی دستشان می ماند.

 

وی همچنین میزان تولید داخلی یخچال، فریزر، کولر، اجاق گاز، تلویزیون های LCD و LED را بین یک میلیون و 200 تا یک میلیون و 500 هزار دستگاه در سال ذکر کرد و گفت: مجموعه واحدهای تولیدی کشور توان تولید بیش از 2 میلیون و 800 هزار دستگاه انواع لوازم خانگی را دارند ضمن اینکه برخی از کالاهای تولید داخل از کیفیت بسیار بالایی برخوردار و که حتی می توانند با مشابه خارجی خود رقابت کنند.

 

طحان پور قیمت انواع LED را  بسته به میزان سایز آن بین 700 هزار تا 4 میلیون تومان برشمرد، افزود: با وجود افزایش قیمت مواد پلاستیکی پتروشیمی برای تولیدات ، در سال جاری افزایش قیمت نداشته ایم.

 

محمد طحان‌پور افزود: نرخ بالای سود تسهیلات بانکی، یکی از عوامل تاثیر‌گذار بر رکود تولید و صنعت است و وارد‌کننده، توزیع‌کننده و تولید‌کننده باید شفاف عمل کنند تا در راستای تولید ملی و حمایت از مصرف‌کننده قدم برداشته شود زیرا بیشتر فشار در واردات و تولید، به مصرف‌کننده وارد می‌شود.

 

وی افزود: کارخانه های بی‌کیفیت و بدون نشان نه تنها ضد تولید و اشتغال هستند بلکه باعث شده تا در بخش لوازم خانگی صادرات نداشته باشیم.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: دولت به اسم  تولید داخلی عوارض  واردات گمرکی، کالاهای اولویت 10، که شامل لوازم خانگی نیز می‌شود را دو برابر کرد که این موضوع به ضرر مصرف کننده است.

» برچسب ها : , ثبات قیمت , لوازم خانگی , سال جاری , ثبات قیمت , لوازم خانگی , سال جاریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا