اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13258 مورخ:[1393-04-16 07:39:01]
چهارمین اپراتور موبایل وارد می‌شود / تمرکز بر دیتای همراه
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کرد

چهارمین اپراتور موبایل وارد می‌شود / تمرکز بر دیتای همراه

رگولاتوری از ورود اپراتور چهارم در قالب اپراتور دیتای همراه خبر داد و اعلام کرد: با توجه به اشباع بازار تلفن همراه کشور در بخش صوت، اپراتور جدید بیشتر در بخش دیتای موبایل فعالیت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از فارس، صادق عباسی شاهکوه با اشاره به انجام مطالعه و امکان‌سنجی ورود اپراتور جدید تلفن همراه با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشاور بین‌المللی افزود: با توجه به تکنولوژی‌های جدیدی مانند M2 M و سلامت الکترونیک، فرصت‌هائی برای اپراتور جدید وجود خواهد داشت و به نظر می‌آید به دلیل رشد تصاعدی دیتای تلفن همراه که با افزایش محتوا و سرویس‌های داخلی بیشتر هم خواهد شد، وجود اپراتور خاص دیتا لازم باشد.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: در صورتی که اپراتورهای موجود، شرایط رگولاتوری برای ارتقاء به نسل‌های بالاتر را که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب و در الحاقیه پروانه‌ها نیز منعکس شده را برآورده نکرده و مجوز ارتقاء نگیرند، سهم بیشتری از بازار دیتای تلفن همراه به اپراتور جدید تعلق می‌گیرد.

وی درباره پیش‌شرط‌های ارتقای شبکه‌های تلفن همراه از نسل 2 به نسل‌های بالاتر اظهار کرد: کلیات صدور مجوز ارتقای شبکه تلفن همراه از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده است که در آن رویکردهایی مانند ایجاد توازن در تخصیص طیف مورد نیاز اپراتورها، فراهم‌کردن امکان صدور مجوز اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO)، اجرائی‌کردن رومینگ ملی، ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP) ، رفع اشکالات و ابهام‌های پروانه‌های موجود و همچنین عمل به تعهدات از سوی دارندگان پروانه‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

» برچسب ها : , مخابرات , اپراتور , اپراتور چهارم , اپاتور دیتا , ایران , مخابرات , اپراتور , اپراتور چهارم , اپاتور دیتا , ایرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا