اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13237 مورخ:[1393-04-15 19:54:01]
رشد ۳ درصدی اقتصاد در سال جاری

رشد ۳ درصدی اقتصاد در سال جاری

اقتصاد جهانی با وجود خطرات و ریسک بالا، خصوصا در کشورهایی همچون چین، در سال جاری با رشد سه درصدی روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری مازند اصناف و به نقل از تراز، مدیریت سرمایه‌گذاری آی ان‌جی (ING IM)  در گزارش اخیر خود اعلام داشته‌است که  اقتصاد جهان با وجود خطرات و ریسک بالا، خصوصا در کشورهایی همچون چین، در سال جاری بهبود پایدار خواهد داشت .


بنا به این گزارش پیش‌بینی می‌شود که بهبود اقتصاد جهان با کاهش نرخ تورم در منطقه یورو نیز همراه شود.به پیش‌بینی اقتصاددان‌های این مجموعه، رشد اقتصادی جهان بیش از ۳ درصد در سال جاری گزارش شده‌است و بهبود‌های اقتصادی کنونی بسیار بهتر و پایدارتر از  زمان آغاز بحران مالی می‌باشد.
با وجود برخی از گزارش‌های ناامید‌کننده در مورد اقتصاد جهان در سه ماهه نخست سال جاری، رشد اقتصادی در سطح جهانی در حال گسترش است و هر ساله تعداد کشورهای شرکت‌کننده در آن در حال افزایش است.اقتصاددان‌های ING بر این باور هستند که ریسک اقتصادی جهان از بین نخواهد رفت و احتمال ریسک برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی با وجود سیاست‌های پولی آمریکا و انگلیس و چین افزایش خواهد داشت .بهبود وضعیت املاک و مستغلات جهان، بر سیستم اقتصادی کشورها فشار بیشتری را وارد کرده است، اما همین امر سبب کاهش شدید در میزان خطر رشد اقتصادی جهان گردیده است و در مجموع عملکرد مثبتی را برای جهان داشته‌است.


در کنفرانس چشم‌انداز اقتصاد جهان که در لندن برگزار شد، مدیران سرمایه‌گذاری ING بر پیشرفت‌های مثبت بسیار در جهان اشاره کرده‌اند که برخی از مهم‌ترین آنان را می‌توان پیشرفت‌های قابل توجه در اقتصاد آمریکا،‌ پیشرفت در رقابت‌پذیری کشورهای حاشیه‌ای اروپا و کاهش در عدم تعادل بازارهای نوظهور اشاره کرد.

به گزارش ING IM، وضعیت اقتصاد جهان ، مثبت‌تر از وضعیت مطرح شده می‌باشد و سطح عدم قطعیت در چهارماهه دوم سال جاری به رقمی کم‌تر از سه ماهه نخست آن رسیده‌است.میزان سفارشات صنعتی و افزایش فعالیت‌های M&A و بهبود وضعیت شرکت‌های بزرگ جهان و افزایش اطمینان مشتریان، پتانسیلی برای رشد را در سطح جهانی ایجاد کرده‌است.


افزایش نرخ اشتغال در کشورهای توسعه یافته نیز به اندازه‌ای بوده که توانسته به میزانی نزدیک به رقم قبل از بحران مالی برسد و بر جهان تاثیر مثبت بسیاری داشته‌است.


 

بنا به دلایل ذکرشده، آینده اقتصاد جهان و بازارهای سهام، املاک، وام و کالاهای جهانی، با وجود ریسک‌ها و نیاز سرمایه‌گذاران به اعتماد و شناخت کامل از بازار، همچنان روشن پیش‌بینی می‌شود.به عقیده اقتصاددان‌ها، خطرات اصلی اقتصاد جهان سرایت مشکلات بازارهای نوظهور به بازارهای جهان، کاهش قیمت در EMU، افزایش فشار دستمزد در انگلیس و آمریکا و عدم وجود شواهدی ناشی از به کارگیری اصلاحات ضروری در بازارهای در حال ظهور می‌باشد.


چین نیز به عنوان خطر اصلی برای اقتصاد جهان مطرح است.


کاهش تمایل سرمایه‌گذاران به بازار سهام کشورها  نیز می‌تواند بر جهان تاثیر داشته‌باشد.
 

به گزارش مدیر سرمایه‌گذاری ING، بر اساس آمارهای منتشر شده اروپا در وضعیت بهتری نسبت به آمریکا به سر می‌برد و بسیاری از سرمایه‌گذاران این منطقه را برای سرمایه‌گذاری برمی‌گزینند، اروپا تغییرات واضح و مطلقی را در رشد درآمد داشته‌است.


اوراق قرضه غیراصلی این منطقه نیز بر بازارهای سهام آن تاثیر مثبت گذاشته‌است که این امر توانسته بر جهان نیز تاثیرگذار باشد.اقتصاد ژاپن نیز توانسته بر اقتصادجهان تاثیر مثبت بگذارد و اکثریت تغییرات مثبت در اقتصاد ژاپن از بازارهای سهام این کشور و عملکرد عجیب آنان ایجاد شده‌است که سبب سوددهی عالی بازار سهام گردیده‌اند و این کشور را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده‌اند.ایران نیز از طریق توافقات هسته ای خود بارها بر اقتصاد جهان تاثیر داشته و ارزش ارزها و نفت و ... را دچار نوسان کرده‌است.


جهانیان بر این امید هستند که از طریق توافقات گروه ۱+۵ این تاثیرات بیشتر شده و در جهت رشد اقتصادی جهان و دستیابی به رقمی بالاتر از ۳ درصد، گام بزرگتری برداشته‌شود.

» برچسب ها : , ING , رشد , ۳ درصدی , اقتصاد , سال 2014 , ING , رشد , ۳ درصدی , اقتصاد , سال 2014مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا