اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 13123 مورخ:[1393-04-11 19:45:01]
افزایش ۲ برابری قیمت لبنیات پس از ماه رمضان

افزایش ۲ برابری قیمت لبنیات پس از ماه رمضان

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار نرخ شیرخام را ۱۴۴۰ تومان تعیین کرده است، گفت: گرانی ۱۵ درصدی قیمت لبنیات به این معنا است که انجمن صنایع لبنی مصوبه ستاد تنظیم بازار را پذیرفته است.

مازند اصناف:» به گزارش تراز به نقل از سید احمد مقدسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار نرخ شیرخام ۱۴۴۰ تومان تعیین شده است، افزود: دولت به انجمن صنایع لبنی اجازه داده از ابتدای تیرماه ۱۵ درصد و بعد از ماه رمضان ۱۵ درصد دیگر به قیمت محصولات خود اضافه کند.


 
وی اضافه کرد: انجمن صنایع لبنی می‌گوید از ابتدای تیر (با افزایش ۱۵ درصدی قیمت فرآورده‌های لبنی) شیرخام را به قیمت ۱۲۵۰ تومان از دامدار خریداری می‌کند و پس از ماه رمضان (با افزایش ۳۰ درصدی قیمت فرآورده‌ها) نیز شیرخام به قیمت ۱۴۴۰ تومان از دامدار خریداری می‌شود.


 
مقدسی با بیان اینکه گرانی ۳۰ درصدی  قیمت فرآورده‌های لبنی برای هر شخص در ماه ۳ هزار تومان افزایش هزینه دارد، ادامه داد: فرهنگ مصرف ما اشتباه است، چطور مردم می‌توانند نوشابه بخرند اما برای خرید شیر هزینه ندارند؟


 
وی تصریح کرد: نباید این مسائل را به گردن مردم انداخت، چراکه با ادامه این شرایط دامداران زیان می‌کنند و ما مجبور به واردات ماست و پنیر می‌شویم.


 
مقدسی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از ابتدای سال ۹۳ نرخ شیرخام ۱۴۴۰ تومان است، گفت: با توجه به اینکه این مصوبه از اول تیرماه سال جاری اجرایی شده، دولت مصوب کرده که مابه‌التفاوت ۱۹۰ تومانی قیمت شیرخام را در ۳ ماهه ابتدایی امسال در قالب یارانه به دامداران بپردازد.


 
مقدسی با اشاره به اینکه انجمن صنایع لبنی اعلام کرده قیمت شیرخام ۱۲۵۰ تومان باشد و مابه‌التفاوت ۱۹۰ تومانی آن را دولت تا پایان تابستان پرداخت کند، ادامه داد: دولت نیز می‌گوید که برای شیر یارانه نمی‌پردازیم.


 
وی با بیان اینکه انجمن صنایع لبنی اقدام به گران نمودن فرآورده‌های خود کرده‌اند، تصریح کرد: بنابراین آنها موظف‌اند شیرخام را به قیمت ۱۴۴۰ تومان از دامدار خریداری کنند.


 
مقدسی تأکید کرد: این گرانی یعنی انجمن صنایع لبنی مصوبه ستاد تنظیم بازار را پذیرفته است.

» برچسب ها : , افزایش , ۲ برابری , قیمت , لبنیات , ماه رمضان , افزایش , ۲ برابری , قیمت , لبنیات , ماه رمضانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا